۲۵۰۶
شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
تعداد بازدید : ۲۸۹
جانشین پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای طرح کنترل خودروهای باری از امروز خبرداد.

به گزارش فراتیتر، سرهنگ "سیدابوالفضل موسوی‌پور" با اعلام این خبر، اظهارداشت: طرح کنترل خودروهای باری از امروز  ( ۷ تیرماه) در پایتخت با شدت بیشتر اجرا می‌شود به گونه ای که کلیه رانندگان متخلف از سوی ماموران پلیس راهور و دوربین های نظارتی جریمه می شوند.

وی ادامه داد: در قالب این طرح با وانت، کامیونت و تمام خودروهای حامل بارهای غیرمتعارف که اضافه بار دارند یا بارهایی با طول ،عرض یا ارتفاع بیشتر از حدمجاز حمل می‌کنند، از طریق صدور جریمه برخورد می‌شود.

این مقام انتظامی با بیان اینکه رعایت نکردن ضوابط حمل‌بار توسط رانندگان خطرآفرین است، خاطرنشان کرد: در بحث حمل و جابه جایی بارهای سنگین مانند تیرچه های بلوک، آهن و موارد مشابه، پلیس با متخلفان قاطعانه برخورد می کند.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ گفت: این طرح هم‌اکنون در تهران به صورت آزمایشی در حال اجراست و ماموران پلیس راهور پایتخت در اتوبان و بزرگراه‌ها با خودروهای متخلف برخورد و آنها را متوقف می‌کنند.

وی ادامه داد: بر اساس این طرح رانندگان خودروهای حامل بارِ کمتر از ۶ تن که از ناوگان حمل بار در سطح شهر مجوز تردد دارند، اگر دچار تخلف‌هایی چون پارک دوبل شوند، قاطعانه با آنها برخورد می شود.

سرهنگ موسوی‌پور افزود: برخی از صاحبان خودروهای حامل بار نیز شب‌هنگام از راننده‌های فاقد گواهینامه استفاده می‌کنند که با اجرایی شدن این طرح، خودروهای متخلف به پارکینگ منتقل می شود و رانندگان فاقد گواهینامه نیز برای سیر مراحل قانونی در اختیار دستگاه قضائی قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، جانشین پلیس راهور تهران بزرگ در پایان گفت: یکی دیگر از اقداماتی که در اجرای این طرح بسیار به آن اهمیت داده می‌شود، کنترل معاینه فنی خودروها در پایتخت است و اگر خودرویی معاینه فنی نداشته باشد به پارکینگ انتقال داده شده و مالک آن نیز جریمه می‌شود.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: