۲۵۵۳
يکشنبه ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵
تعداد بازدید : ۳۰۰
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کننده طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با هرگونه افزایش قیمت تخم مرغ بیش از نرخ مصوب برخورد قانونی خواهد شد.
به گزار ش فراتیتر، سازمان حمایت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با هر گونه افزایش قیمت تخم مرغ بیش از نرخ مصوب برخورد قانونی خواهد شد.  

در این اطلاعیه آمده است: 

با عنایت به افزایش هزینه‌ها و با هدف حفظ و استمرار تولید، موضوع بررسی قیمت تخم مرغ در دستور کار کارگروه تنظیم بازار قرار گرفت که بر اساس افزایش هزینه‌های از جمله: حقوق ودستمزد، حمل ونقل، خوراک و... سقف قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری حداکثر ۹۵۰۰۰ ریال تعیین  شده و بر این اساس قیمت مصرف کننده هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی بسته به وزن آن  در حدود ۲۰.۰۰۰ تومان تعیین  شده است. بدیهی است فروش تخم مرغ با قیمت‌های  بالاتر از قیمت مصوب تخلف و در صورت مشاهده برخورد قانونی لازم با متخلفان، توسط بازرسان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان‌های صمت استانی معمول خواهد شد.

همچنین در این راستا هماهنگی لازم با سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تشکل‌های تولیدی صورت گرفته وتوزیع گسترده و مکفی تخم مرغ با حداقل سود عمده وخرده فروشی در مراکز یادشده در حال انجام می‌باشد.

شایان ذکر است  براساس تصمیمات کارگروه تنظیم بازار به منظور استفاده از ظرفیت تشکل‌های و اتحادیه‌های تولیدی، تنظیم بازار تخم مرغ بر عهده اتحادیه مرکزی مرغداران میهن قرارگرفته و در شرایطی که قیمت تخم مرغ در کشور روند افزایشی داشته است، با هماهنگی صورت گرفته با اتحادیه ذیربط صادرات تخم مرغ تا زمان تنظیم بازار داخلی متوقف گردید.

هموطنان و  مصرف کنندگان محترم در صورت مشاهده تخلفات احتمالی اعم از عدم درج قیمت، گرانفروشی و... می‌توانند مراتب را به صورت حضوری و یا تلفنی به سازمان حمایت و سازمان  صنعت معدن و تجارت استان‌ها و تلفن ۱۲۴ گزارش تا مراتب مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!