۲۵۷۵
دوشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
تعداد بازدید : ۱۸۸
اجتماعی بهداشت

تیتر یک خبر چرخشی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: همکاری مردم در جهت پیشگیری از انتقال ویروس کرونا کمی کاهش یافته و این اتفاق باعث افزایش بروز بیماری و میزان بستری در بیمارستان‌ها خواهد شد و سیستم درمانی را دچار مشکل می‌کند.

به گزارش فراتیتر، علیرضا دلاوری روز دوشنبه در یک نشست خبری با اشاره به افزایش روند بروز بیماری کرونا در سطح شهر تهران و تاکید بر مراجعه به موقع افراد مبتلا یا دارای علائم کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی ویژه کرونا گفت:  استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری فیزیکی از مهمترین عوامل پیشگیری از کروناست که متاسفانه در مراکز بزرگ خرید مثل بازار، شرکت های خصوصی و حتی ادارات دولتی و وسایط نقلیه مثل مترو و اتوبوسرانی کمتر رعایت می شود.

وی بر جدی گرفتن خطر کرونا تاکید کرد و اظهار داشت: شهروندان باید سعی کنند از ترددهای غیرضرور در سطح شهر و مراکز عمومی پرهیز و تا جایی که امکان دارد بحث فاصله گذاری را رعایت کنند در غیر اینصورت محدودیت های جدی در سطح شهر اعمال خواهیم کرد و حتی ممکن است در بعضی از مراکز به سمت تعطیلی و پلمب پیش برویم.
 
 دلاوری با بیان اینکه در کنترل اولیه اپیدمی و مهار کرونا مشارکت مردم، همکاری بین بخشی نهادها و سازمان های مختلف در کنار وزارت بهداشت عمده ترین دلایل کنترل ویروس بود گفت: اگر خود مردم رعات نکنند و همکاری نکنند قطعا با اپیدمی بیشتر روبرو خواهیم بود و ممکن است ضربات اقتصادی، اجتماعی و جانی زیادی برای مردم داشته باشد.

خط مقدم مبارزه با کرونا رعایت کردن اصول بهداشتی است
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با بیان اینکه خط مقدم مبارزه با کرونا استفاده از روش های پیشگیری و بهداشتی است گفت: اگر اصول بهداشتی رعایت نشود بار بیمارستان ها افزایش پیدا می کند همچنان که شاهد رشد کرونا هستیم و اگر مردم رعایت نکنند و به این موضوع حساس نباشند و از تجمعات غیرضرور خودداری نکنند ما بار دیگر در بیمارستان ها با موج افزایش یابنده مواجه خواهیم بود که ممکن است تعدادی از عزیزانمان را از دست بدهیم.
فرشاد علامه با بیان اینکه برخی از بیماران بستری در بخش ICU که دارای مشکلات حاد تنفسی، سندورم زجر تنفسی و مشکلات ریوی و سایر ارگان های بدن ناشی از درگیری با ویروس هستند شاید به درمان های معمول پاسخ ندهند و ممکن است جانشان را دست بدهند افزود: در بیمارستان ها پذیرای کامل بیماران کرونا هستیم اما اگر بار مراجعات به بیمارستان ها از حد بگذرد ما هم به مشکل برخواهیم خورد بنابراین با روند رشد کرونا در کشور باید مسائل بهداشتی بیشتر رعایت شود تا کار به بیمارستان ها کشیده نشود.

وی تاکید کرد: مهمترین توصیه من به مردم مشارکت عمومی و رعایت فاصله گذاری فیزیکی و رعایت اصول بهداشتی است که بارها از طریق رسانه ها آموزش داده شده است که باید حتما آن را جدی بگیرند.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!