۲۶۶۶
چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
تعداد بازدید : ۳۴۶
اجتماعی بهداشت

اخبار ویژه

رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت عنوان کرد: از ابتدای بحران کرونا پوشش واکسیناسیون در سطح کشور تقریبا ۵ درصد کاهش پیدا کرده است که اگر دامنه این پوشش تقویت نگردد منجر به از دست دادن درصدی از دستاورد هایمان در حوزه واکسیناسیون خواهد شد.

به گزارش فراتیتر، سید محسن  زهرایی، رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت در سفر به سراوان ضمن تقدیر از خدمات همکاران بهداشت ودرمان در بحران کرونا اظهار داشت: اطلاع رسانی گسترده در سطح جامعه و بهره مندی از ابزارهایی مدیریتی و قابلیت های  سامانه سیب یکی از مهمترین راهکارهای پایش وضعیت واکسیناسیون است.

وی افزود: همکاران ما باید دنبال جمعیت تحت پوشش جهت واکسینه نمودن باشند و در عین انجام واکسیناسیون حتما  فعالیت ها را در سامانه سیب نیز ثبت نمایند.

محمد قره بگلو، مدیر شبکه بهداشت ودرمان سراوان نیز  با بیان این نکته که  واکسیناسیون یکی از اولویت های مرکز بهداشت شهرستان سراوان است، اظهار داشت: با وجود بیماری کرونا ویروس برنامه های واکسیناسیون در مراکز جامع سلامت و خانه های بهداشت با قوت در حال اجراست.

وی افزود: برای مناطق مرزی و حاشیه شهر که جمعیت‌های مهاجرپذیری را در درون خود جای داده‌اند بسته‌های اجرایی خاصی را طراحی کرده‌ایم.

مدیر شبکه بهداشت سراوان یادآور شد:  عدم مراجعه  مردم به مراکز  بهداشتی درمانی، بخاطر ترس از بیماری کووید ۱۹ مقداری ما را با مشکل مواجه کرده است که این موارد توسط بهورز یا مراقب سلامت پیگیری و درصورت عدم مراجعه، واکسیناسیون این افراد نیز بصورت اکتیو انجام خواهد گرفت.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!