۲۶۷۹
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۳۵۵
اجتماعی بهداشت

تیتر یک خبر ویژه

رییس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد است که میزان حساسیت مردم نسبت به کرونا در هفته‌های اخیر کاهش یافته در حالیکه باید درک درست و به دور از افراط و تفریطی در مورد کرونا داشته باشند.

به گزارش فراتیتر، حسین عرفانی درباره مهمترین دلایل افزایش ابتلا به ویروس کرونا در کشور در روزهای اخیر افزود: در کشور پهناوری مثل ایران، همه استان‌های کشور شرایط یکسانی از نظر همه گیری کووید ۱۹ نداشته‌اند و لازم است با توجه به شرایط و وضعیت هر منطقه در مورد اقدامات کنترل همه گیری تصمیم گیری و اقدام شود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در نهم تیر ماه، استان‌های  تهران، خوزستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان تعداد مرگ قابل توجهی نسبت به سایر استان‌ها داشتند. بنابراین در دامنه افزایشی موج اول بیماری، استان‌هایی که سیر افزایشی دارند نسبت به اسفند و فروردین تعدادشان بیشتر است.

عرفانی افزود: کلید اصلی کنترل بیماری واگیر، حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت رفتارهای مربوط به بهداشت تنفس و دست است که باید توسط مردم رعایت شود.

رییس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: درست این است که مردم نترسند و از طرفی بیخیال هم نباشند و درک درستی نسبت به خطر داشته و رفتاری به دور از افراط و تفریط داشته باشند.

وی افزود:‌ از طرفی گرم شدن هوا نیز یک مولفه دیگر است، اما برآیندهای نیروهای متاثر و موثر روی همه گیری بیماری است که جهت کاهش، کنترل یا افزایش بیماری را نشان می‌دهد. با گرم شدن هوا، مردم فضاهای بسته حضور داشته و از کولرها و پنکه‌ها استفاده می‌کنند. اگر در این فضاها، فرد مبتلایی باشد و مسائل بهداشتی مانند حفظ فاصله و استفاده از ماسک را رعایت نکند، می‌تواند منجر به انتشار ویروس شود. بنابراین همه چیز به رفتارهای افراد بستگی دارد.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(چهارشنبه) گفت: تاکنون ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۹۵۸ نفر رسیده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: