۲۷۸۰
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۳۴۲
امکان جابجایی اسامی ورزشکارانی که تحت بورسیه IOC هستند اما موفق به کسب سهمیه المپیک نمی‌شوند، وجود ندارد.

به گزارش فراتیتر،

۱۰ ورزشکار ایرانی از اوایل سال گذشته برای حضور در المپیک توکیو تحت بورسیه کمیته بین المللی المپیک قرار گرفتند. قرار بود این بورسیه تا اردیبهشت سال ۹۹ ادامه داشته باشد اما با تعویق المپیک، بورسیه نیز برای یک سال دیگر تمدید شد.

از ایران کیانوش رستمی (وزنه برداری)، حسن یزدانی (کشتی آزاد)، محمد علی گرایی (کشتی فرنگی)، ناهید کیانی (تکواندو)، نوشاد عالمیان (تنیس روی میز)، الهه احمدی (تیراندازی)، حسین رسولی (دوومیدانی)، علی پاکدامن (شمشیربازی)، نازنین ملایی (قایقرانی) و رزیتا علیپور (کاراته) بورسیه هستند و ماهیانه ۵۰۰ دلار از سوی IOC دریافت می کنند.
اما اکنون این سوال مطرح است اگر هر کدام از این ورزشکاران  موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو نشوند امکان  تغییر نام ورزشکار وجود دارد یا خیر؟ 

نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو در این مورد به ایسنا گفت: خیر به هیچ وجه امکان جابجایی نام ورزشکار وجود ندارد و تا زمانی که کمیته بین المللی المپیک مبلغ بورسیه را پرداخت می‌کند به ورزشکاری که نامش جزو نفراتی است که بورسیه می گیرند، مبلغ بورسیه تعلق خواهد گرفت و حتی اگر ورزشکار سهمیه المپیک هم نگیرد باز هم امکان تغییر نام وجود ندارد و بورسیه متعلق به همان فردی است که از ابتدا نام او ارسال شده است. 

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: