۲۷۸۸
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
تعداد بازدید : ۲۹۸
اجتماعی بهداشت

اخبار ویژه

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: تجمیع، تنقیح و تلخیص بخشنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی با همکاری و مشورت نمایندگان و اعضای تشکل‌های مختلف درحال انجام است و پیش‌بینی می‌شود این فرآیند طی ماه‌های آینده به اتمام برسد.

به گزارش فراتیتر، مصطفی سالاری در این باره اظهار کرد: واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور براساس بیش از ۲۰۰۰ بخشنامه فعالیت می‌کنند که در طول حدود ۴۵ سال فعالیت این سازمان با قانون فعلی صادر شده است. این بخشنامه‌ها در ادوار مختلف صادر شده است و نیاز به تجمیع، تلخیص و تنقیح این بخشنامه‌ها مورد تأکید فراوان کارشناسان است.

وی افزود: به همین منظور شورای تنقیح بخشنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی با حضور مدیران، کارشناسان و افراد صاحبنظر در حوزه‌های مختلف و همچنین مدیران و مشاوران حقوقی درحال برگزاری است. هر جلسه شورای تنقیح با دستور کار مشخص و برای بررسی و تنقیح بخشنامه‌های صادر شده درباره یک موضوع خاص برگزار می‌شود و درباره برخی از موضوعات دارای حساسیت و پیچیدگی بیشتر جلسات متعددی برگزار شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از صدور چند بخشنامه تنقیحی طی ماه‌های اخیر خبر داد و گفت: در ماه‌های آینده فرآیند صدور بخشنامه‌های تنقیحی تکمیل می‌شود و انتظار داریم که حدود ۶۰ بخشنامه تنقیحی جایگزین بیش از ۲۰۰۰ بخشنامه قبلی شود.

سالاری افزایش شفافیت و پیشگیری از تفسیر پذیری و اعمال سلیقه در اجرای قوانین و همچنین افزایش هماهنگی و وحدت رویه در واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی را از مهمترین نتایج مثبت صدور بخشنامه‌های تنقیحی برشمرد و گفت: وجود بخشنامه‌های متعدد و تفسیرپذیر یکی از مهمترین عوامل بالا بودن تعداد پرونده‌های مرتبط با سازمان تأمین اجتماعی در دیوان عدالت اداری است که امیدواریم با تنقیح بخشنامه‌ها شاهد بهبود وضعیت و کاهش پرونده‌ها در مراجع قضایی باشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: