۲۸۱۴
سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۳۳۹
فرهنگ و هنر کتاب

تیتر یک خبر ویژه

دبیر انجمن صنفی کارگری داستان‌نویسان استان تهران از کشوری شدن قریب‌الوقوع این انجمن خبر داد
به گزارش فراتیتر، ضحی کاظمی؛ دبیر انجمن صنفی کارگری داستان‌نویسان استان تهران درباره‌ی تغییر این انجمن از استانی به کشوری گفت: طبق مصوبه‌ی انجمن‌های پدیدآورندگان هنری دولت مبنی بر تشکیل انجمن‌های صنفی گسترده کشوری زیر نظر وزارت کار و امور اجتماعی که در سال ۱۳۹۸ به تصویب رسید، انجمن صنفی داستان‌نویسان به زودی کشوری خواهد شد و داستان‌نویسان دارای شرایط عضویت از سراسر کشور می‌توانند در انجمن عضو شوند.

کاظمی درباره‌ی شرایط عضویت داستان‌نویسان در این انجمن گفت: لازمه‌ی عضویت در انجمن صنفی داستان‌نویسان این است که نویسندگان محترم دو اثر داستانی بزرگسال منتشرشده داشته باشند، ساکن ایران باشند و مجوز نشر نداشته باشند.

همچنین در خصوص روند این تغییرات توضیح داد: هیئت مدیره موظف است فهرست اعضای خود شامل بر اعضای قبلی و داستان‌نویسان شهر‌های دیگر را که تقاضای عضویت دارند، تا شهریور در اختیار وزارت کار قرار دهد. پس از آن طی زمان تعیین شده مطابق آیین‌نامه‌های وزارت کار، مجمع عمومی فوق‌العاده تشکیل خواهد شد و تغییرات اساسنامه به رأی گذاشته شده و در صورت تصویب مجمع عمومی انجمن، تغییرات اساسنامه اعمال خواهد شد؛ این تغییرات حداقل شامل تغییر نام عنوان انجمن از استانی به کشوری خواهد بود. سایر تغییرات پیشنهادی متعاقبا در فراخوان مجمع عمومی فوق‌العاده، اعلام می‌شود.

متن اطلاعیه‌ی انجمن به شرح زیر است:

در راستای پیگیری‌های هیئت‌مدیره‌ی انجمن صنفی کارگری داستان‌نویسان استان تهران و طبق مصوبه‌ی انجمن‌های پدیدآورندگان هنری دولت مبنی بر تشکیل انجمن‌های صنفی گسترده کشوری زیر نظر وزارت کار و امور اجتماعی (مصوب ۱۳۹۸) انجمن به زودی کشوری خواهد شد. در این راستا از نویسندگان محترم سراسر کشور که شرایط عضویت در انجمن را دارا هستند دعوت می‌شود در صورت تمایل به عضویت در انجمن با دبیرخانه تماس بگیرند.

شرایط عضویت:

۱.     داشتن دو اثر داستانی بزرگسال منتشر شده

۲.     سکونت در ایران

۳.     نداشتن مجوز نشر

داستان‌نویسان محترم متقاضی عضویت در انجمن می‌توانند مدارک خود را جهت بررسی تا پانزدم مردادماه ۱۳۹۹ به دبیرخانه‌ی انجمن ارسال کنند.

مسئول دبیرخانه: خانم مینا صفار

واتساپ برای ارسال فرم و مدارک عضویت: ۰۹۹۳۱۷۳۵۷۶۵

مدارک مورد نیاز برای عضویت:

۱.     تکمیل فرم عضویت

۲.     کپی کارت ملی

۳.     کپی شناسنامه

۴.     عکس صفحه‌ی شناسه‌ی کتاب‌ها (حداقل دو کتاب داستان بزرگسال)

۵.     عکس پرسنلی ۴*۳

دبیرخانه انجمن همه روز با شماره‌های زیر پاسخگوی سوالات داستان‌نویسان محترم خواهد بود.

شماره دبیرخانه (روز‌های زوج): ۲۶۳۲۵۳۵۴-۰۲۱

موبایل دبیرخانه: ۰۹۹۳۱۷۳۵۷۶۵

آدرس: بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنا (جنوبی)، کوچه شهید صالحی، بن‌بست حسینی، پلاک ۶ واحد۲
منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: