۲۸۵۵
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
تعداد بازدید : ۲۳۲
اقتصادی ایران

تیتر یک خبر چرخشی

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت: در موضوع بازگشت ارز، ‌باید با توجه به معضلات و مشکلات، صادرکنندگان واقعی را از افرادی که از شرایط فعلی سوء استفاده می‌کنند، جدا کرد.

به گزارش فراتیتر، «حمید زادبوم» با اشاره به اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با صادرکنندگانی که به هر دلیل موفق به بازگشت ارز خود به چرخه اقتصادی کشور نشده‌اند، جلساتی برگزار می‌شود، اظهار داشت: این سازمان به عنوان متولی تجارت خارجی و در راستای همکاری با نهادهای ذی‌ربط از جمله بانک مرکزی تلاش می‌کند ضمن پیگیری مشکلات مربوط به بازگشت ارز در سطح کلان، از طریق کمیته اقدام صادراتی نیز موضوع بازگشت ارز حاصل از صادرات را پیگیری کند.

وی با تاکید بر ضرورت بازگشت ارز حاصل از صادرات، توجه به این مهم را شامل نگاه به گذشته و برنامه‌ریزی برای آینده دانست و گفت: در بحث بازگشت ارز، ‌باید به معضلات و مشکلات فراوری صادرکنندگان نیز توجه کرد و صادرکنندگان واقعی را از افرادی که از شرایط فعلی سو استفاده می‌کنند، جدا کرد. 

زادبوم در خصوص جلساتی که با صادرکنندگان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در این جلسات سعی می‌شود با در نظر گرفتن همه جوانب امور، تصمیمی که به نفع جامعه صادرکنندگان و منافع ملی است، اتخاذ شود تا با همکاری سایر دستگاه‌ها قادر باشیم نیازهای ارزی کشور را با درآمدهای صادراتی به تعادل برسانیم.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از کارشناسان، متخصصان و فرهیختگان دانشگاهی خواست تا دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسی خود را با هدف بهبود امور ارائه کرده و در فضای کارشناسی نسبت به بحث و تبادل نظر با مسئولان اجرایی همراه باشند.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!