۲۹۰۷
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۳۷۸
اقتصادی جهان

تیتر یک خبر چرخشی

آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد تقاضای نفت در سال جاری میلادی تا ۹۲.۱ میلیون بشکه در روز افزایش یابد. این رقم ۴۰۰ هزار بشکه در روز بیشتر از پیش‌بینی این آژانس در ماه گذشته است.
به گزارش فراتیتر،  آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود از تقاضای نفت در ۲۰۲۰ را افزایش داد، ولی هشدار داد گسترش همه گیری ویروس کرونا دورنمای تقاضای نفت را تهدید می‌کند.

آژانس بین‌المللی انرژی که مقر آن در پاریس است، پیش‌بینی کرد تقاضای نفت در سال جاری میلادی تا ۹۲.۱ میلیون بشکه در روز افزایش یابد. این رقم ۴۰۰ هزار بشکه در روز بیشتر از پیش‌بینی این آژانس در ماه گذشته است و نشان می‌دهد کاهش تقاضا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کمتر از حد انتظار بوده است.

 آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: «در حالی که بازار نفت بدون شک پیشرفت‌هایی داشته است، ولی افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در برخی کشور‌ها یادآوری می‌کند همه گیری این ویروس هنوز تحت کنترل در نیامده و تهدیدی برای دورنمای بازار نفت است».

این آژانس اعلام کرد کاهش محدودیت‌های وضع شده برای کنترل گسترش ویروس کرونا در بسیاری از کشور‌ها باعث افزایش مصرف سوخت در ماه‌های مه، ژوئن و احتمالاً جولای شده است.

 در گزارش این آژانس آمده است فعالیت‌های پالایشی در ۲۰۲۰ بیشتر از پیش بینی ماه گذشته پایین آمده و در ۲۰۲۱ هم رشد کمتری خواهد داشت.

 تقاضای نفت در ۲۰۲۱ احتمالاً ۲.۱ میلیون بشکه در روز کمتر از سطح تقاضا در ۲۰۱۹ خواهد بود. سه چهارم این کاهش تقاضا مربوط به سوخت هواپیماست، چون سفر‌های هوایی به شدت کاهش یافته است.

 آژانس بین المللی انرژی در مورد عرضه جهانی نفت گفت سازمان کشور‌های صادرکننده نفت و سایر تولیدکنندگان از جمله روسیه طی ائتلاف اوپک پلاس ۱۰۸ درصد به قرارداد کاهش تولید خود پایبند بوده اند.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: