۲۹۳۲
شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
تعداد بازدید : ۳۰۷
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

شاخص کل در بازار بورس امروز (شنبه) ۱۲ هزار و ۳۴۷ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۷۴۱ هزار واحد رسید.

به گزارش فراتیتر،براساس معاملات امروز بیش از ۹ میلیارد و ۵۱۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۶۰ هزار و ۱۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با هفت هزار و ۴۱۱ واحد کاهش به ۴۷۱ هزار و ۲۷۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با چهار هزار و ۸۷۸ واحد افت به ۳۱۰ هزار و ۲۰۱ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۵ هزار و ۳۱۱ واحد کاهش و شاخص بازار دوم ۳۸۸ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با سه هزار و ۱۵۲ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۶۷۲ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۸۵۴ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۱۵۶ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۱۵۶ واحد، پالایش نفت اصفهان (شبندر) با ۸۷۵ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۴۱۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۹۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل نماد گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۸۳۰ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۲۹۰ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۲۰۱ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با یک هزار  و ۱۰۳ واحد، معدنی و نصعتی چادرملو (کچاد) با ۹۸۸ واحد و پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۸۹۰ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۸۷۴ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۸۵۵ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۸۱۷ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، ملی صنایع مس ایران، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان و بانک صادرات در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک‌ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه چهار میلیارد و ۴۴۱ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۴ هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از هفت واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۱۶۷ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۴۳۳ میلیون برگه سهم به ارزش ۶۹هزار و ۲۳۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی مارون (مارون)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پالایش نفت (شاوان)، پلیمر آریاساسول (آریا)، نفت پاسارگاد (شپاس) و پالایش نفت شیراز (شراز) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، ‌بیمه پاسارگاد (بپاس)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم)، صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) و فولاد هرمزگان جنوب (هرمز) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!