۲۹۴۳
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
تعداد بازدید : ۱۸۹
اقتصادی ایران

تیتر یک خبر چرخشی

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در دولت الکترونیک رانت‌خواری، امتیازطلبی، خویشاوندبازی، امتیازات اقتصادی و سیاسی پنهان از بین رفته و همه مساوی می‌شوند، یعنی هر کس خدمت بهتر و با قیمت ارزان‌تر ارائه دهد، جلوتر است.

به گزارش فراتیتر، محمد غرضی با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت جهت تمام الکترونیکی شدن کسب‌وکارهای اقتصادی اظهار داشت: اکنون یکی از محل‌های کسب‌وکار و افزایش منافع بسیار درآمدی توسعه اینترنت است به طوری که نه تنها منجر به افزایش اشتغال‌زایی حتی می‌توان گفت که نقدینگی را به این سمت سوق می‌دهد.

 وی افزود: امروز دولت‌ها در سراسر جهان برای کم کردن هزینه و ایجاد اشتغال به سمت توسعه ارتباطات در هر زمینه‌ای و از همه مهم‌تر تشکیل دولت‌ الکترونیک هستند، اگر می‌خواهیم از رشوه و قاچاق نجات پیدا کنیم قطعا باید دولت الکترونیک به تمام معنی توسعه یابد تا کشور بهتر اداره شود. 

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری ارتباطات با تاکید بر اینکه ما هیچ کمبودی به لحاظ زیرساخت‌های اینترنت جز اینکه قدرت سیاسی باید عزم خود را راسخ کند، نداریم، گفت: در حال حاضر نیروی کار متخصص برای ورود به این حوزه در کشور داریم، فقط نیازمند عزمی جدی‌تر برای دیجیتالی کردن تمام فضای کسب‌وکار هستیم.

وی خاطرنشان کرد: البته ممکن است گروه‌ها و احزاب چندان به الکترونیکی شدن فضا راغب نباشند، زیرا در دولت الکترونیک رانت‌خواری، امتیازطلبی، خویشاوندبازی، امتیازات اقتصادی و سیاسی  پنهان از بین رفته و همه مساوی می‌شوند، یعنی هر کس خدمت بهتر و با قیمت ارزان‌تر ارائه دهد، جلوتر است، ولی همواره برخی احزاب به خاطر امتیازطلبی دنبال بازار سنتی هستند، بنابراین حقوق عامه ضایع و حقوق خواص توسعه می‌یابد.

غرضی با بیان اینکه اکنون در دنیا تجارت سنتی وجود نداشته و تماما به‌روز شده‌اند، گفت: با الکترونیکی شدن فضا در تمامی حوزه‌ها از رانت‌های قیمتی و دلال‌بازی نیز تا حد زیادی جلوگیری می‌شود، مثلا کشاورز برای دانستن قیمت روز محصول نیاز به پیمودن مسافت طولانی ندارد، در صورتی که زیرساخت‌ها در روستاها توسعه یابد علاوه بر کاهش هزینه و تردد از چندقیمتی بودن محصولات نیز کاسته می‌شود.

وی بیان کرد: امروز روش‌های سنتی کار، پیمانکاری، خرید و فروش و تبلیغ از بین رفته و دیگر کارآمد نیست، ما نیز برای اینکه کشور و اموال مردم را حفظ کنیم باید از دبستان تا بهشت‌زهرا را الکترونیکی کنیم و سنت‌ها را به موزه و تاریخ بسپاریم.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!