۲۹۵۶
يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۲۲۲
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

سهامداران نباید نگران اصلاح شاخص بورس که گاهی در بازار رخ می‌دهد باشند، زیرا اصلاح موقت، لازمه رشد پرشتاب نماگر این بازار است.

به گزارش فراتیتر، «رضا آریاراد» امروز (یکشنبه) به اصلاح شاخص بورس در بازار روز گذشته اشاره کرد و گفت: شاخص کل بورس که بیانگر سطح عمومی قیمت و تغییرات قیمت سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس است، پس از صعود بی‌وقفه یک ماهه و حدود ۸۰۰ هزار واحدی باید اصلاحی را تجربه می‌کرد.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح شاخص بورس می‌تواند مزایایی را با خود به همراه داشته باشد، اظهار داشت:‌ یکی از جنبه‌های مفید این اصلاح می‌تواند واقعی‌تر شدن قیمت سهام، قرار گرفتن فرصت‌های کافی در اختیار فعالان بازار جهت انتخاب و تحلیل سهام مورد نظر و در نهایت تصمیم‌گیری برای سفارش‌گذاری و معامله باشد.

آریاراد خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد در روزهای آینده و بعد از اصلاح کوتاه‌مدت شاخص بورس دوباره شاهد ادامه روند صعودی پرشتاب شاخص بورس باشیم.

این کارشناس اقتصادی به عواملی که باعث بازگشت دوباره روند صعودی ارزش سهام در بازار امروز شد، اشاره کرد و افزود: افزایش حجم روزانه نقدینگی به بورس، خبرهای مثبت مجامع در تعیین سود، صحبت‌های اخیر مسئولان دولتی مبنی بر فراهم کردن بسترهای سرمایه‌گذاری برای سهامداران و همچنین ارزشمندتر شدن دارایی شرکت‌های بورسی با توجه شرایط حاکم تورم در اقتصاد کشور از جمله عواملی هستند که شاخص بورس را بعد از اصلاحی کوتاه مدت دوباره به مسیر صعودی باز می‌گرداند.

وی سرمایه‌گذاران را مورد خطاب قرار داد و گفت: با توجه به افزایش بی‌سابقه ورود نقدینگی و سرمایه‌گذاری در این بازار، توصیه ما به سرمایه‌گذاران تازه وارد این است که از طریق مشاوره با کارشناسان خبره بورس نسبت به سرمایه‌گذاری مطمئن و با انگیزه بلندمدت اقدام به خرید سهام کرده و از هیجانات مقطعی، ‌ نوسان‌گیری و تشکیل صف‌های خرید و فروش که برخلاف اصول منطقی سرمایه‌گذاری بوده و نتیجه ضرر و زیان‌های زیادی را در پی دارد، پرهیز کنند.

آریاراد اظهار داشت: با نگاهی تحلیلی و واقع‌بینانه به شاخص بورس می‌توان گفت، افرادی نسبت به سرمایه‌گذاری در این بازار موفق بوده‌اند که با انتخاب سهام کارشناسی شده و با دیدگاهی بلند مدت، وارد بازار سهام شده و از پتانسیل بالای روند صعودی ارزش سهام، بدون در نظر گرفتن افزایش و کاهش‌های مقطعی و هیجانی تنها با نگهداری سهام خود از سود این بازار بهره مند شده‌اند.

این کارشناس اقتصادی اظهار داشت: در این زمینه می‌توان به سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو، گروه بانکی، معدنی و نفتی اشاره کرد که تفاوت قیمت سهام هریک از آنها در بازه زمانی یک ساله و بیش از یک سال و با افزایش چند برابری خود بازدهی هنگفتی را در اختیار سهامداران قرار داده‌اند.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!