۲۹۷۷
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
تعداد بازدید : ۳۰۴
اجتماعی بهداشت

تیتر یک خبر ویژه

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب، فرمایشات حکیمانه ایشان را مایه وفاق و همگرایی ملی برشمرده و گفت: دیری نخواهد پایید که مردم با سلامتی کنار هم زندگی کنند

به گزارش فراتیتر، سعید نمکی روز یکشنبه در نامه‌ای به مقام معظم رهبری نوشت: «به استحضار می‌رسد، فراز اول فرمایشات حکیمانه امروزتان که همچون پیش، مایه وفاق و همگرایی ملی بود، پس از چند هفته تلاش شبانه روزی و نفس گیرمان در مدیریت بیماری کرونا به خصوص در استان‌های مرزی و پرمشکل کشور که به لطف پروردگار به مهار نسبی آن نیز انجامید، بارانی لطیف بود بر تنهای رنجور و دل‌های داغدیده‌مان، اما آهنگ محزون صدایتان در فراز دوم که غمگینانه از افتادن آتش دوباره بیماری بر نیستان وجود هموطنان‌مان گفتید و سوز دل مهربان‌تان را از داغ فقدان عزیزان‌مان بر زبان جاری فرمودید وجودم را گداخت و نگاشتن سوز دل را تنها راه علاج این رنج جان گداز یافتم.

اگر در دوره اول بیماری سربازان حضرت عالی به عنوان مدافعین سلامت در کنار دیگر عزیزان دستآوردی شگرف در اوج تحریم و تنگدستی نثار ملت شریف ایران کردند، علاوه بر همه جان‌فشانی‌ها، همدلی‌ها و هم افزایی‌های مردم و کارگزاران نظام، حمایت‌های بزرگ منشانه رهبری مهربان و فرزانه بود که یقین دارم در تاریخ این سرزمین به عنوان برگ زرین بی بدیل، جاودانه به یادگار خواهد ماند.

اینجانب به عنوان سربازی کوچک که از روزهای قبل از ورود بیماری به کشور خدمتگزار بوده‌ام و یاد هر روزش را در دفتر خاطراتم می‌نگارم، گران‌بهاترین اوراق این نگارش را سرشار از ردپای کلام، عمل و محبت حضرت عالی می‌بینم و امروز که پس از آن همه بردباری و حمایت، به جای شادمانی و رضایت، اندوه در آهنگ صدایتان می‌شنوم، برایم بسیار بسیار غم انگیزست.

قبل از این موج جدید بلاخیز پیش بینی ایام را به دلیل غفلت‌های ساده انگارانه به محضرتان تقدیم کرده بودم، دلم نمی‌خواست آنچه می‌دیدم، تحقق یابد. دلم می‌خواست در عالم پیش بینی و رویا بماند، همچون انسانی که خوابی تلخ می بیند و در عالم بیداری خوشحال می‌شود که خواب بود ولی متأسفانه به حقیقت پیوست. اما بگویم عزیز دل، هنوز دیر نشده است، تا خدا هست که یاریمان کند، شما هستید که نصیحت و دعایمان کنید، مردمی هستند که حرف‌های‌مان را بشنوند و همراهی‌مان کنند، قوای سه گانه‌ای هستند که دست در دست هم حمایت‌مان کنند، نیروهای مسلح، سازمان‌های مردم نهاد و خیّرینی هستند که دست‌مان را بگیرند، جوانان و دانشگاهیان فرهیخته‌ای هستند که در راه پیشگیری و درمان، معجزه خلق کنند. مدافعین عاشق سلامتی هستند که مهر بورزند و خسته نشوند، مادران و پدران شهدایی هستند که دعای نیمه شبان‌شان عطر دل انگیز کاروان‌مان باشد، هراسی از هجمه بیماری نداریم و یقین داریم که مهارش می کنیم و بی تردید دوباره بر می گردیم به روزهایی که مردم عزیز کشورمان با سلامتی و شادمانی در کنار هم زندگی کنند و دیری نخواهد پایید تا بر چهره نازنین فرمانده مهربانمان لبخند رضایتمندی بنشانیم. ان شاء الله»

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: