۳۰۰۱
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
تعداد بازدید : ۲۷۲
مدیرکل ایستگاه تهران شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: با هدف حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در دوران شیوع کرونا فروش بلیت در هواپیماهای هما با ظرفیت کمتری انجام می‌شود.

به گزارش فراتیتر، «مسعود محمدی» در مراسم ضدعفونی هواپیمای ایرباس هما در جمع خبرنگاران در خصوص رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در پروازهای ایران ایر افزود: فروش بلیت در هواپیماهای ای. تی. آر با ظرفیت ٦٥ مسافر به ٤٥ نفر، در هواپیماهای ایرباس با ظرفیت ١٣٠ نفر به ١٠٠ نفر و در هواپیماهای فوکر با ظرفیت ١٠٠ به ٧٠ نفر کاهش یافته است.

وی در خصوص کنترل سلامت مسافران در هواپیماهای ایران ایر نیز گفت: اجازه نمی دهیم مسافران مشکوک به کرونا سوار هواپیما شوند که این تصمیم طبق پروتکل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و  سازمان بهداشت جهانی و دستورالعمل سازمان هواپیمایی است.

محمدی توضیح داد: مسافر در زمان ورود به فرودگاه با همکاری مسؤولان وزارت بهداشت از نظر ابتلا به بیماری چک می‌شود، همچنین ماسک با قیمت دولتی در اختیار مسافران قرار می‌گیرد. تب مسافر از طریق تب‌سنج‌های لیزری مورد تایید وزارت بهداشت سنجیده می شود.

مدیرکل ایستگاه تهران ایران ایر افزود: در نهایت، اگر مسافری که توانسته به داخل پرواز راه پیدا کند حالت سرماخوردگی داشته باشد، به دو ردیف آخر هواپیما که طبق دستورالعمل سازمان هواپیمایی خالی نگه داشته می‌شود، منتقل خواهد شد.  

وی با بیان اینکه هواپیمایی ‌ایران ایر یک ایرلاین خصوصی نیست و به عنوان ایرلاین حامل پرچم زیر نظر یاتا و آیوسا فعالیت دارد، گفت: قول می دهیم که تمام پروتکل های بین‌المللی را رعایت منیم.

مدیرکل ایستگاه تهران ایران ایر درباره نحوه ضدعفونی هواپیماها نیز گفت: این عملیات هر شب هنگام خواب هواپیما انجام می شود و تا ٢٤ ساعت بعد از ضدعفونی تاریخ مصرف دارد. سپس درب هواپیما دو تا سه ساعت بسته می‌شود تا صبح که مسافر دوباره وارد پرواز شود.

وی افزود: بعد از هر پرواز اگر به هر دلیلی این هواپیما به درخواست خلبان نیازمند ضد عفونی مجدد باشد، در طول روز باز ضدعفونی می‌شود.

محمدی در خصوص ضدعفونی بین پروازها نیز گفت: همچنین پروازهایی که در مسیر استان‌های قرمز از نظر شیوع کرونا هستند، طبق دستورالعمل معاون خدماتی فرودگاهی مجددا ضد عفونی می‌شوند و اگر مسافر مشکوکی در پرواز حضور داشته باشد طبق پروتکل‌ مجددا ضدعفونی هواپیما انجام می‌شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!