۳۰۲۶
سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۱۸۰
سیاسی داخلی

تیتر یک خبر چرخشی

وزیر امور خارجه گفت: کمیته مشترک کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه با هدف تشویق صادرات غیرنفتی تشکیل می‌شود.

به گزارش فراتیتر، «محمد جواد ظریف» امروز سه شنبه پس از پایان نشست با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهارداشت: جلسه بسیار خوبی داشتیم نزدیک به سه ساعت بحث خیلی تخصصی و کاری برای دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه انجام شد.

وی افزود: ما هم تلاش‌ها و هم چالش‌هایمان را در این حوزه گفتیم و هم وظایفی که وزارت امور خارجه دارد. همکاران در کمیسیون سوالات بسیار خوبی را مطرح کرده و مسائل بسیار خوبی را تذکر دادند و پیشنهادهای خیلی خوبی مطرح شد.

وی یادآور شد: مهمترین کاری که در این جلسه کردیم این بود که ریاست کمیسیون پیشنهاد کرد کمیته کاری بین بخش اقتصادی وزارت امور خارجه به مسئولیت معاون اقتصادی و کمیسیون برای تشویق صادرات تشکیل شود، برای اینکه ما بتوانیم مسیرهای کمک به صادرات غیرنفتی را بازتر کنیم و موانع را برداریم و کمیسیون هم از لحاظ قانون گذاری‌هایی که مجلس می‌خواهد انجام دهد به ما کمک کند.

وی تصریح کرد: اطمینان دارم که این جلسه خوبی بود البته روز یکشنبه هم جلسه خیلی خوبی با کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس داشتیم و آنجا هم بحث‌های خیلی خوبی مطرح شد امیدوارم بتوانیم این روش را به عنوان یک روش همکاری مداوم با مجلس ادامه دهم.

به زودی طرحی را برای فعال‌سازی دیپلماسی‌ اقتصادی به صحن می‌بریم

همچنین عزت الله اکبری تالار پشتی در خصوص نشست امروز کمیسیون با وزیر امور خارجه گفت: محور این جلسه دیپلماسی اقتصادی و رفع موانع بر سر راه صادرات تولید داخل بود. وزارت خارجه یکسری موانع قانونی که ما باید ‌آن را برطرف کنیم یکسری بحث‌های نظارتی هست که در این زمینه باز هم موانعی سر راه وزارت خارجه هست.

وی گفت: امیدواریم این روند ادامه یافته و به زودی مجلس طرحی را برای الزام دولت به فعال‌سازی دیپلماسی اقتصادی که معنی آن رفع موانع قانونی هست به زودی به صحن خواهیم برد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!