۳۰۶۷
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
تعداد بازدید : ۳۴۶
اجتماعی بهداشت

اخبار ویژه

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت: تمام نمایشگاه‌ها به ویژه الکامپ، اگرفود، نفت و گاز، ایران هلث، صنعت ساختمان براساس تقویم پیش‌بینی شده و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شوند.

به گزارش فراتیتر، «بهمن حسین‌زاده» با اشاره به تجهیز نمایشگاه بین‌المللی ایران به دستگاه‌های ضدعفونی، وسایل مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: با رعایت دقیق چهار دستورالعمل بهداشتی، تمامی نمایشگاه ها طبق تقویم برگزار می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه های تخصصی نقشی مهم در زنجیره صادرات غیرنفتی دارند تصریح کرد: مصمم هستیم که با رعایت پروتکل های بهداشتی تمامی نمایشگاه‌ها را به ویژه نمایشگاه‌های بزرگی چون الکامپ، آگرفود، ایران هلث، نفت و گاز، صنعت ساختمان و... برگزار کنیم.

حسین زاده با اشاره به اینکه طبق برآوردهای رسمی، جامعه جهانی از جمله ایران درگیری با شرایط کرونا تا مدت نامعلومی است، خاطرنشان کرد: از آنجایی که  اقتصاد تعطیلی بردار نیست، بنابراین نمی توان به دلیل کرونا، نمایشگاه ها را تعطیل کرد اما می توان با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، نمایشگاه‌ها را قدرتمندانه برگزار کرد.

حسین زاده با اشاره به تشکیل ستاد مقابله با اثرات کرونا در نمایشگاه از پنج ماه پیش اظهار داشت: با راه اندازی این ستاد در نمایشگاه و صرف ساعت ها کار کارشناسی، چهار پروتکل بهداشتی صنعت نمایشگاهی با نظرخواهی از همه فعالان و انجمن‌های صنعت نمایشگاه تدوین شد که دربرگیرنده بخش های اصلی و فعال این صنعت یعنی مشارکت کنندگان، بازدید کنندگان و سایت‌داران است، با پیگیری و برگزاری جلسات متعدد، به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور رسید و سپس توسط معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تمام دانشگاه های علوم پزشکی و نمایشگاه بین المللی ایران ابلاغ شد.

به گفته این مسئول نمایشگاهی، در حال حاضر ستاد مقابله با اثرات کرونا، گزارش‌های روزانه ای را به صورت چک لیست از نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی، قبل و حین برگزاری به مدیریت ارائه می دهد.

حسین زاده با اشاره به اینکه موارد و پروتکل‌های یاد شده در سایت شرکت سهامی نمایشگاه و همچنین به سفرا و رایزنان اقتصادی سایر کشورها اطلاع‌رسانی شده است، تاکید کرد: در طول سال های اخیر بر همگان روشن شده که برگزاری نمایشگاه های تخصصی تا چه اندازه در توسعه صادرات غیر نفتی موثر است و با توجه به شرایط فعلی که کشور به شدت نیازمند تولید هدفمند و توسعه صادرات است، بنابراین برپایی نمایشگاه های تخصصی، در واقع  محقق کردن جهش تولید است.

وی افزود: شرکت سهامی نمایشگاه‌ها با سرلوحه قرار دادن سخن رهبر معظم انقلاب، اهتمام و عزم جدی نسبت به برپایی تمامی نمایشگاه های تخصصی طبق تقویم نمایشگاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی را دارد.

حسین زاده با بیان اینکه قبل از برپایی هر نمایشگاهی، دوره های آموزش بهداشت محیط توسط متخصصین وزارت بهداشت برای جلوگیری از کرونا و نیز به روز کردن دانش و مهارت های افراد اعم از برگزار کنندگان و عوامل اجرایی نمایشگاه برگزار می کنیم، گفت: طبق تقویم نمایشگاهی سال جاری،  ۸۲  عنوان نمایشگاهی  را برای امسال اجرایی کنیم که با توجه به تمهیداتی که برای مقابله با بیماری کرونا در نمایشگاه اندیشیده و بکار بسته شده،  مصمم هستیم تمام نمایشگاه ها را طبق تقویم نمایشگاهی برگزار کنیم و طبق دیدگاه و دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا،  برگزاری تمامی نمایشگاه‌ها برطبق پروتکل بهداشتی تایید شده هیچ منعی ندارد.

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌ها  با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری نمایشگاه‌ها گفت: اجرای دقیق پروتکل ها از سوی نمایشگاه موجب شده تا در سه نمایشگاه برگزار شده، حسن عملکرد نمایشگاه بارها از سوی مسئولان وزارت بهداشت، وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز نمایندگان مجلس مورد تقدیر و تشکر قرار گیرد.

وی به اهمیت حضور قوی انجمن و تشکل های بخش خصوصی هم  اشاره کرد و افزود: تمامی انجمن ها و تشکل ها به عنوان بخشی تاثیرگذار در امر تولید و صادرات، می توانند شرکت ها، واحدهای اقتصادی و تجاری را برای حضوری پررنگ در نمایشگاه ها مجاب کنند.

ثبت‌نام آنلاین، اجازه ندادن به بازدیدکنندگان عمومی برای حضور در نمایشگاه، حضور متخصصان با دعوت از سوی شرکت‌ها، تقسیم‌بندی افراد برای حضور در نشست‌های رو در رو، آموزش پرسنل حراست و هلال احمر مستقر در نمایشگاه، توزیع بسته‌های ضدعفونی‌کننده و اقلام مبارزه با کرونا بین شرکت‌کنندگان، حرکت افراد بر مبنای خطوط از پیش طراحی شده در نمایشگاه، لغو بلیت فروشی در ورودی نمایشگاه بین‌المللی، عبور از تونل مخصوص برای ضدعفونی افراد و همچنین مشخص شدن جایگاهی برای مصاحبه‌های خبرنگاران با مسئولان و شرکت‌کنندگان، از جمله اقداماتی است که طبق مفاد چهار پروتکل بهداشتی تدوین شده از سوی شرکت سهامی نمایشگاه ها در زمان برپایی هر نمایشگاهی به کار بسته می شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: