۳۰۸۹
پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
تعداد بازدید : ۳۰۵
سیاسی داخلی

تیتر یک خبر چرخشی

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان که در راس هیاتی بلند پایه به افغانستان سفر کرده است با حنیف اتمر دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش فراتیتر، سید عباس عراقچی که در راس هیاتی بلند پایه با هدف پیگیری توافقات انجام شده در جریان سفر اخیر «حنیف اتمر» به تهران و به ویژه نهایی سازی متن سند جامع همکاریهای راهبردی دو کشور به افغانستان سفر کرده است، با حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.

گفتنی است  در این ملاقات طرفین مسائل روابط دوجانبه، روند صلح در افغانستان و مسائل و مشکلات منطقه ای و بین المللی، از جمله مشکلات ایجاد شده در اثر بیماری کرونا و همچنین همکاری های اقتصادی دو و چند جانبه از جمله همکاری ها در مورد چابهار و مسیرهای ترانزیتی آسیای میانه را مورد بررسی قرار دادند. همچنین طرفین در مورد نقشه راه و تعیین جدول زمانی برای نهایی سازی سند جامع همکاریها نیز توافق کردند.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار بار دیگر با اعلام حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند صلح با مالکیت و هدایت دولت افغانستان، ابراز امیدواری کرد که گفت وگوهای بین الافغانی با مشارکت همه گروه های سیاسی آن کشور هر چه زودتر آغاز شود.

عراقچی حفظ دستاوردهای مردم افغانستان بعد از چهاردهه جنگ، به ویژه قانون اساسی و ساختارهای مردم سالارانه ایجاد شده در آن کشور را در جریان گفت وگوهای صلح واجد اهمیت دانسته و با  توجه به نگرانیها و منافع مشترک با افغانستان و نقش تسهیل کنندگی کشورهای همسایه در این رابطه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به دولت افغانستان جهت پیشبرد روند صلح را مورد تاکید قرار داد.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: