۳۱۴۰
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
تعداد بازدید : ۲۴۷
اقتصادی ایران

تیتر یک خبر ویژه

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه روند معاملات در بازار امروز مانند روز گذشته خواهد بود، گفت: امروز شاخص بورس نسبت به دیروز با فشار کمتری منفی خواهد بود، به نظر می‌رسد بازار از روز دوشنبه متعادل و تا پایان هفته به روند صعودی خود ادامه دهد.

به گزارش فراتیتر، «احمد اشتیاقی» افزود: شاخص بورس تا هفته گذشته با توجه به ورود نقدینگی در سهام بزرگ و بنیادی روند صعودی را در پیش گرفت و برای مدتی با افزایش غافلگیرانه‌ای همراه بود که این موضوع منجر به ایجاد نگرانی در میان فعالان بازار شد.

وی ادامه داد: تا حدودی روند بازار و افزایش بی‌رویه شاخص بورس زمینه نگرانی فعالان بازار را فراهم کرد که این موضوع منتج به عرضه سهام شاخص‌ساز برای جلوگیری از رشد بیشتر شاخص بورس و افزایش اینگونه سهم‌ها در بازار شد.

اشتیاقی با اشاره به اینکه عرضه‌ها از روز دوشنبه هفته گذشته در بازار ایجاد شد، گفت: از چند روز گذشته تقاضا برای خرید سهم‌های بزرگ بازار وجود نداشت و بیشتر شاهد فشار فروش و افزایش عرضه اینگونه سهم‌ها در بازار بودیم که این موضوع منجر به اصلاح قیمتی و افت شاخص بورس شد.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه اکنون باید اقدامی صورت گرفت تا جلوی رشد پرشتاب شاخص گرفته شود، گفت: به نظر می‌رسد اکنون مشکلی در بازار وجود ندارد و خطری کلیت بازار را تهدید نمی‌کند.

وی با بیان اینکه بازار روز گذشته بیشتر به سمت سهم‌های کوچک پیش رفت، گفت: بازار همچنان دارای جذابیت برای فعالان بازار است و قصد خروج از این بازار را ندارند، معاملات روز گذشته بازار نشان داد که نقدینگی در بازار ماندگار خواهد بود و افرادی هم که اقدام به فروش سهام خود در گروه سهام بزرگ می‌کنند نقدینگی را از بازار خارج نخواهند کرد بلکه به سمت دیگر سهم‌ها در بازار سوق می‌دهند.

به گفته اشتیاقی، روند اصلاحی بازار در چند روز اخیر چندان جای نگرانی ندارد و به نظر می‌رسد نهایتا با اصلاح در بازار امروز، روند معاملات در روز دوشنبه در برخی از سهام متعادل شود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه امیدواریم بازار به صورت تدریجی و آهسته روند افزیشی را در پیش گیرد و شتاب چندانی در روند صعودی بازار وجود نداشته باشد، گفت: نکته قابل توجه این است  که رشد در سهام کامودیتی محور و دلاری محور ناشی از افزایش قیمت دلار بوده است؛ بنابراین اینگونه سهام نیاز چندانی به اصلاح ندارند و متعادل خواهند شد.

وی گفت: در بازار روز گذشته با توجه به وجود فشار فروش سنگین در بازار شاهد انجام معاملات خوبی در بازار بودیم و تعداد سهام مثبت بیش از سهام منفی بود اما به دلیل وجود عمده فشار فروش در سهام بنیادی شاخص با روند منفی همراه شد.

اشتیاقی با بیان اینکه اصلاح برای روند بازار مثبت و مناسب است و به نوعی روند بازار را بیمه می‌کند، اظهار داشت: معاملات در بازار روز گذشته نشان داد که اصلاح شاخص بورس موقتی است و با توجه به وجود خریدار در برخی از گروه‌ها و عدم خروج نقدینگی از بازار سرمایه‌گذاری در بورس همچنان برای فعالان بازار جذابیت دارد اما امیدواریم شاخص به صورت شتابان در مسیر صعودی قرار نگیرد و سهامداران با تحلیل بیشتری اقدام به خرید سهام در بازار کنند.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، سهامی امروز در بازار مورد توجه سهامداران قرار خواهد گرفت که دیروز دارای صف خرید بودند و بازار در وضعیت کنونی اقبال چندانی نسبت به سهام بزرگ ندارد.

اشتیاقی با اشاره به اینکه بازار این هفته به هیچ عنوان وارد شاخص دو میلیون واحد نمی‌شود و در کانال یک میلیون و ٨٠٠ هزار واحد در نوسان خواهد بود، افزود: روند معاملات در بازار هفته جاری متعادل است و در نهایت بازار برای هفته آینده از کانال یک میلیون و ٨٠٠ هزار واحد عبور و به سمت کانال دو میلیون واحد پیش خواهد رفت.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!