۳۱۸۷
دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
تعداد بازدید : ۲۲۵
اجتماعی بهداشت

تیتر یک خبر چرخشی

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت:‌ اگر فردی مبتلا به ویروس کرونا بود پس از بهبودی وی، نیازی به سمپاشی منزل برای از بین بردن آلودگی‌ها نیست و می‌توان با وایتکس رقیق شده با آب وسایل خانه را ضدعفونی کرد.

به گزارش فراتیتر، مسعود مردانی افزود: مشاهده می شود که برخی افراد منازل خود را در صورت داشتن بیمار کرونایی و بهبودی وی، سمپاشی می کنند در حالیکه نیازی به این کار نیست.

وی اظهار داشت: لازم است با وایتکس رقیق شده همراه آب همه دستگیرها، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و غیره را ضدعفونی کرد.

مردانی ادامه داد: کودکان نیز به کرونا مبتلا می شوند و از والدین می خواهیم که حتما هنگام خروج آنان از منزل ماسک بزنند و این مسئله را جدی بگیرند.

این متخصص بیماری‌های عفونی تصریح کرد: افراد مبتلا به کرونا از زمان شروع علائم بیماری تا حداقل دو تا سه هفته ممکن است ویروس را از طریق دستگاه تنفس فوقانی تراوش کنند، این مدت دوره بیماری است اما بعد از دو هفته بیماری فرد شروع به پایین آمدن می کند و بعد سه هفته کامل از بین می رود.

مردانی با بیان اینکه عوارض کرونا به هر نقطه ای از بدن ممکن است عارضه ایجاد کند، گفت: رها کردن ماسک و دستکش های یکبار مصرف در معابر می تواند باعث انتقال آلودگی شود و مردم باید پس از استفاده از ماسک آن در سطل زباله بیاندازند و در صورت عدم دسترسی به سطل زباله ماسک را در کیسه نایلونی قرار داده و آن را گره بزنند.

مردانی با تاکید بر ضرورت شست وشوی دست ها با آب و صابون بعد از دور انداختن ماسک و دستکش افزود: در مورد امحای وسایل عفونی در بیمارستان ها قواعد خاصی وجود دارد که در حال انجام است، مردم باید از رها کردن این زباله ها در سطح شهر خودداری کنند زیرا می تواند برای همه مردم مشکل ایجاد کند.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!