۳۲۸۶
پنجشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
تعداد بازدید : ۱۳۰
اجتماعی بهداشت

تیتر یک خبر چرخشی

متخصص بیماری‌های عفونی به مردم توصیه کرد، در شرایط کرونایی، پس از خرید و استفاده از اسکناس، دست‌ها را حدود ۳۰ ثانیه با آب و صابون شسته و یا ضد عفونی کنند و دستان خود را به دهان، بینی، چشم و گوش خود نیز نزنند.

به گزارش فراتیتر، رضا مهدوی افزود: از آنجایی که اسکناس جزو اصلی‌ترین راه‌های انتقال ویروس کرونا است، تا حد امکان از ابزارهای پرداخت الکترونیکی استفاده شود و هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز و یا دستگاه نوبت‌دهی در شعب بانکی از تماس مستقیم با دکمه‌های آن خودداری و از دستکش یا دستمال استفاده شود.

وی با بیان اینکه هنگام شمارش پول از خیس کردن انگشت پرهیز شود، اظهار داشت: اگر مجبور به استفاده از اسکناس هستید آنها را ضدعفونی کنید، ماندگاری کرونا بر روی دست زیاد است و افراد سعی کنند کمتر از پول کاغذی استفاده کنند در غیر اینصورت هنگام دریافت پول نقد از دستگاه خودپرداز یا در فروشگاه‌ها، پول را در کیسه پلاستیکی نگهداری و در صورت امکان گندزدایی کنید.

این پزشک تصریح کرد: این روزها بهتر است از کارت بانکی برای نقل و انتقالات و خرید استفاده و در داخل شعب و صف انتظار خودپردازها و سایر مراکز پر تردد، فاصله با دیگران حداقل به میزان یک متر رعایت شود.

وی با بیان اینکه تحت هیچ شرایطی، به ویژه زمانی که به اسکناس دست زده می‌شود، دست خود را به صورت، چشم، بینی و دهان نزنید، ادامه داد: به‌ جز اسکناس، تحقیقات در زمینه انتقال ویروس از طریق کارت‌های بانکی نیز در جریان است و ویروس‌ها می‌توانند بین یک تا سه روز روی سطوح پلاستیکی زنده بمانند و به همین دلیل اگر کارت بانکی در تماس با محیط آلوده بیرونی قرار گرفته باید ضدعفونی و دست‌ها نیز پس از لمس آن به صورت کامل شسته شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!