۳۳۶۶
يکشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
تعداد بازدید : ۱۷۰
مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: ۱۵ رام قطار طی ۲.۵ سال آینده به تدریج به چرخه مترو اضافه می‌شود.
به گزارش فراتیتر، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره افتتاح ایستگاه‌های جدید و افزوده شدن قطار به مترو پایتخت، اظهار داشت: با عملیاتی شدن اوراق مشارکت تلاش داریم که هر ماه یک ایستگاه مترو را در پایتخت افتتاح کنیم. البته بخش مهمی از منابع مربوط به اوراق سال ۹۷، هنوز آزاد نشده و تنها ۵۰ درصد از ۹۱۰ میلیارد تومان محقق شده است.

وی افزود: ۵۰ درصد دیگر از ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۷ نیز توسط معاونت مالی شهرداری تهران در حال پیگیری است که البته مشکلات به وجود آمده در این زمینه به دلیل قبول نکردن وثیقه ملکی شهرداری توسط یکی از بانک‌های کشور بود که خوشبختانه بخشی از این مشکل برطرف شد و تلاش جهت رفع سایر موانع نیز ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت مترو تهران ادامه داد: از ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۸ که خوشبختانه اخیراً عملیاتی شده هزار میلیارد تومان آن مربوط به توسعه مترو پایتخت، قطار‌ها و ایستگاه‌ها است و تلاش می‌کنیم اقدامات لازم را در جهت محقق شدن این مسأله انجام دهیم.

امام گفت: البته شهرداری تهران نیز ۲۸۰۰ میلیارد تومان بودجه برای مترو پایتخت در نظر گرفته است که اگر حداقل نیمی از آن محقق شود در کنار مبلغ اوراق مشارکت سال ۹۷ و ۹۸، ۱۲ ایستگاه مترو افتتاح خواهد شد.

وی اعلام کرد:‌اولین ایستگاه جدید که قرار است افتتاح شود، برای برج میلاد در نظر گرفته شده که البته پیش از آن ورودی مستقل ایستگاه مترو نواب و سالن بلیت‌فروشی آن نیز در خط ۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره خرید قطار‌های جدید مترو گفت:‌قرارداد تأمین ۱۰۵ دستگاه واگن را با کارخانه واگن‌سازی تهران منعقد کرده‌ایم و در حال نهایی‌سازی آن هستیم.

امام گفت: نخستین واگن‌های آماده شده از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ به چرخه مترو افزوده می‌شود.

وی گفت: هر قطار ۷ واگن دارد با این حساب ۱۵ رام قطار طی دو سال و نیم آینده به تدریج به چرخه مترو افزوده می‌شود و در تلاش هستیم که هزینه ساخت هر واگن طی توافق با شرکت واگن‌سازی حدود یک میلیون یورو باشد.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!