۳۴۳۳
سه‌شنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
تعداد بازدید : ۱۲۴
سیاسی داخلی

اخبار ویژه

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره گرانی‌های اخیر سیمان و فولاد گفت: در جلسه روز گذشته تصمیماتی گرفته شد تا قیمت‌های این بازار متعادل شود و مجلس شورای اسلامی تلاش دارد تا به دولت در شرایط سخت اقتصادی کنونی کمک کند.

به گزارش فراتیتر، «حسین مدرس خیابانی» درباره جلسه شب گذشته با حضور نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی درباره بررسی گرانی‌های اخیر سیمان و فولاد اظهارداشت: در هفته‌های اخیر متاسفانه در بحث قیمت مصالح ساختمانی مانند سیمان و فولاد اتفاقاتی افتاد که موجب شد تا همه مسوولان در این زمینه احساس نگرانی کنند چون مصالح ساختمانی جزو نیازهای اصلی عمرانی و آبادانی کشور و بخش عمده‌ای از صنایع مرتبط هستند.

وی ادامه داد: در این جلسه تصمیماتی گرفته شد تا قیمت‌های این بازار متعادل شود و مجلس شورای اسلامی تلاش دارد در شرایط سخت کنونی به دولت کمک کند.

سرپرست وزارت صمت بیان کرد: در این جلسه نتایجی که وزارت صمت در این رابطه رسیده بود و در جلسه دولت ارائه شد به سمع و نظر نمایندگان رسید.

خیابانی افزود: موضوع گرانی‌های افسارگسیخته سیمان، فولاد و مصالح ساختمانی در جلسات هفته‌های گذشته ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بحث شد و امروز اقداماتی که دولت برای ساماندهی این موارد انجام داده،  به نمایندگان ارائه شد.

وی یادآورشد: در این رابطه مجلس هم نقطه نظرات تکمیلی و اصلاحی داشت که مجموع این اقدامات باید موجب تثبیت قیمت سیمان و فولاد در بازار شود. امیدواریم بسته‌هایی که ابلاغ شده موجب ثبات در بازار شود.

مصوبات جلسه شب گذشته منجر به ثبات قیمت‌ها در بازار خواهد شد

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی هم سیمان و فولاد را دو مولفه بسیار اثرگذار در کارگاه‌های عمرانی سطح کشور از جمله مسکن عنوان کرد و گفت: در هفته‌های اخیر متاسفانه قیمت سیمان و فولاد به حال خود رها شده بود و در این رابطه چند جلسه با حضور سرپرست وزارت صمت برگزار شد.

وی عنوان کرد: بدون آنکه قصد دخالت در امور اجرایی داشته باشیم، با کار کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که سیمان تنی با ارزش افزوده و حمل به صورت فله‌ای نباید بیشتر از ۲۹۰ هزار تومان قیمت داشته باشد.

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قیمت سیمان پاکتی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در کارخانه است اما برای مصرف کننده با احتساب ارزش افزوده و هزینه حمل ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان تمام می‌شود که قرار شد سرپرست وزارت صمت با کمک دولت قیمت‌ها را کنترل کند.  

نیکزاد همچنین گفت: در موضوع ورق و میلگرد به علت اینکه قیمت آن در بازار بالا بود در جلسه‌ دولت مقرر شد قیمت تمام شده هر کیلو ورق میلگرد باید بر مبنای قیمت جهانی و معادل ارز نیمایی محاسبه و به مصرف کننده عرضه شود که این عدد امروز قاعدتا با ارز نیمایی نباید هر کیلویی بیشتر از ۸ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

وی تصریح کرد: مصوبات جلسه شب گذشته منجر به ثبات قیمت‌ها و فعال شدن دوباره کارگاههای عمرانی می شود و این اقدامات باعث می‌شود تا تاثیر زیادی بر قیمت تمام شده مسکن نداشته باشد.

نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم با تلاش مسئولان وزارت صمت و کمک سایر بخشهای دولت شاهد تثبیت قیمت فولاد، میلگرد و سیمان در بازار باشیم.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!