۳۴۵۳
چهارشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۹۳
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به روند رسیدگی به پرونده گران‌فروشی بسته‌های اینترنت توسط اپراتورها از اعلام اخطار دوم به آن‌ها خبر داد.

به گزارش فراتیتر، موضوع گرانی بسته‌های اینترنت در حدود سه هفته گذشته، کاربران فضای مجازی را درگیر کرده است. تخلف اپراتورها از یک سو و عقب‌نشینی نکردن‌شان از موضعی که دارند از سوی دیگر، باعث شده این مساله به سرعت حل نشده و وارد فازهای پیچیده‌ای شود. تا آن‌جا که بر اساس قانونی که در پروانه‌های اپراتوری وجود دارد هفته گذشته جریمه نقدی برای‌شان اعمال شد.

«حسین فلاح جوشقانی» رییس رگولاتوری وزارت ارتباطات امروز -چهارشنبه- در توئیتر خود نوشت: دو روز قبل، دادگاه رسیدگی به تخلف گرانفروشی اپراتورهای تلفن همراه، در تعزیرات حکومتی برگزار شد و منتظر صدور حکم هستیم.

وی افزود: طبق روال پروانه، اخطار دوم هم برای اپراتورهای متخلف صادر شده و در صورت ادامه تخلف، کاهش مدت پروانه را اعمال خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، هفته گذشته رئیس رگولاتوری از ابلاغ جریمه ۲ میلیارد تومانی به اپراتورها (ایرانسل و همراه اول) خبر داد و به ایرنا گفت: به دلیل برنگشتن تعرفه اینترنت به حالت اولیه از سوی اپراتورها و تداوم تخلفی که صورت گرفته است، صبح امروز جریمه دو میلیارد تومانی را به دو اپراتور ایرانسل و همراه اول ابلاغ کردیم. جریمه نقدی قدم اول برای برخورد با تخلف است و در صورت استمرار این مساله، قطعا روال‌های دیگر را در پیش خواهیم گرفت.

وی اضافه کرد: تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه و مواردی از این دست، مصوبه‌های قانونی است که می‌توانیم با استناد به آن‌ها تخلفات را پیگیری کنیم.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!