۳۵۴۱
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
تعداد بازدید : ۲۳۷
سرمربی تیم کشتی آزاد امید کشورمان معتقد است زمانبندی اتحادیه جهانی برای برگزاری رقابتهای جوانان، امیدها و بزرگسالان جهان هنوز قطعی نشده و نمی‌توان کاری را با اطمینان خاطر استارت زد.

به گزارش فراتیتر، تقی اکبرنژاد با بیان اینکه برنامه ریزی برای تیم های ملی به دلیل بلاتکلیفی و عدم نهایی شدن برنامه های پیش‌رو، کار سختی است، گفت: هر چند اتحادیه جهانی کشتی چندی پیش زمان برگزاری رقابتهای جهانی سال ۲۰۲۰ در صربستان را اعلام کرد، اما این زمان هنوز قطعی و نهایی نشده و قرار است در نشست آتی هیات رئیسه اتحادیه جهانی در این خصوص تصمیم گیری شود.

وی در خصوص وضعیت تیم کشتی آزاد امید نیز تصریح کرد: طبیعتا با توجه به این موضوع نمی توان به درستی برنامه ریزی کرد، چراکه فعلا همه چیز تحت تاثیر شیوع ویروس کروان در جهان است و تمامی کشورها با این معضل خطرناک دست به گریبان هستند.

اکبرنژاد ادامه داد: کشتی گیران مدتهاست از تمرینات گروهی و حضور در اردوهای تیم ملی دور هستند و اماکن و سالن های کشتی هم بسته است. البته این وضعیت برای تمامی کشورها یکسان است و همه با آن درگیر هستند. به هر حال ما نیز در این مدت باید با برنامه های لازم و مفید، بتوانیم همچنان روند تمرینات انفرادی بچه ها را پیگیری کنیم و آنها را در حداقل آمادگی روحی و جسمی نگه داریم.

سرمربی تیم کشتی آزاد امید افزود: علاوه بر بلاتکلیفی برای برگزاری رقابتهای جهانی که طبیعتا باید در سالن سرپوشیده و با حضور ده ها کشور برگزار شود، بحث بازیهای المپیک توکیو نیز همچنان با اما و اگر همراه است. بدیهی است تا زمانیکه دارو یا واکسنی برای ویروس کرونا کشف نشود، نه تنها رقابتهای جهانی کشتی در سال جاری، بلکه احتمال لغو دوباره بازیهای المپیک توکیو در سال آینده هم وجود دارد.

وی در پایان گفت: اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد تا قبل از زمان اعلام شده برای رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ صربستان، نشست ویژه ای برگزار خواهد شد تا تصمیم نهایی اتخاذ شود. در نتیجه ما باید برنامه ریزی لازم را انجام دهیم تا در صورت قطعیت برگزاری مسابقات جهانی، بلافاصله وارد عمل شویم و تمرینات بچه ها را استارت بزنیم.

پیکارهای کشتی قهرمانی امیدهای جهان در روزهای ۳ تا ۹ آذر ماه شهر در تامپره فنلاند و همچنین رقابتهای کشتی قهرمانی جوانان جهان و مسابقات جهانی بزرگسالان به ترتیب طی روزهای ۱۴ تا ۲۰ و ۲۲ تا ۳۰ آذر ماه به میزبانی شهر بلگراد صربستان برگزار شود. البته زمانبندی اتحادیه جهانی کشتی هنوز در حد احتمال است و باید منتظر ماند و دید که آیا موج شیوع ویروس کرونا تا آن زمان فروکش خواهد کرد یا خیر.

منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!