۳۵۷۷
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
تعداد بازدید : ۲۶۶
معاون اول رییس جمهوری، آیین‌نامه اجرایی تبصره ذیل بند (ت) ماده (۶۴) قانون برنامه ششم توسعه موضوع ثبت پایان‌نامه‌های دارای طبقه‌بندی را ابلاغ کرد.

به گزارش فراتیتر، «اسحاق جهانگیری» روز دوشنبه آیین‌نامه اجرایی تبصره ذیل بند (ت) ماده (۶۴) قانون برنامه ششم توسعه موضوع ثبت پایان‌نامه‌های دارای طبقه‌بندی را ابلاغ کرد.

در جلسه هیات وزیران مورخ هشتم مرداد ۱۳۹۹، اعضای دولت آیین‌نامه اجرایی تبصره ذیل بند (ت) ماده (۶۴) قانون برنامه ششم توسعه درخصوص ثبت طرح‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های با موضوعات امنیتی و دارای طبقه‌بندی موضوع قانون مجازات انتشار و افشای اسناد محرمانه و سری دولتی را به تصویب رساندند.

به موجب آیین‌نامه مذکور، ثبت هرنوع اطلاعات مربوط به آن دسته از طرح‌ها، پایان نامه‌ها و رساله‌های نیروهای مسلح که براساس قانون مجازات جرائم نیروهای مسلح، دارای طبقه‌بندی در هر سطحی بوده و یا مشمول محدودیت در دسترسی یا حیطه‌بندی باشد، در سمات مجاز نیست مگر در آن دسته از سامانه‌های امن متعلق به نیروهای مسلح که امنیت و عملکرد آنها به تأیید سلسله مراتب حفاظت اطلاعات و فاوای نیروهای مسلح رسیده باشد.

همچنین دستگاه‌های اجرایی اطلاعات دارای طبقه‌بندی را پس از تصویب و پیش از انعقاد قرارداد، به شیوه ای که دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تعیین می‌کند، به دبیرخانه تحویل و رسید آن را دریافت می‌کنند و دبیرخانه نیز موظف است اطلاعات دارای طبقه‌بندی موضوع این آیین‌نامه را تنها با درخواست کتبی بالاترین مقام دستگاه اجرایی متقاضی و با رعایت ماده مربوط در این آیین‌نامه، در اختیار وی قرار دهد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!