۳۶۰۵
سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
تعداد بازدید : ۱۱۷
اجتماعی بهداشت

تیتر یک خبر ویژه

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا هشدار داد، با توجه به شیوع کرونا، مردم برای انجام موارد زیبایی از جمله ایمپلنت و غیرضروری به هیچ وجه به دندانپزشک مراجعه نکنند.

به گزارش فراتیتر، مسعود مردانی افزود: افراد در موارد ضروری از جمله درد دندان می توانند به دندانپزشک مراجعه کنند و اگر مشاهده کردند پزشک از ماسک، دستکش و سایر موارد بهداشتی استفاده نمی کنند سریع آنجا را ترک کنند.

وی تصریح کرد: بالاترین غلظت ویروس کرونا در حلق، دهان و بینی است و از مردم می خواهیم تا حد امکان به مطب یا مراکز دندانپزشکی نروند اکنون سرعت انتقال ویروس کرونا سه تا ۹ برابر شده و به راحتی از طریق بیماران مبتلا و یا ناقل به این ویروس قابلیت انتقال دارد.

این متخصص بیماریهای عفونی اظهار داشت: اگر یک بیمار ناقل به دندانپزشک مراجعه کند، به علت بالا بودن مدت زمان درمان و همچنین فاصله اندک صورت دندانپزشک با بیمار، خطر ابتلا به کرونا افزایش می یابد و افراد در صورت انجام موارد ضروری از ماسک استفاده کنند تا خطر انتقال و ابتلا ویروس کاهش یابد.
مردانی، کرونا را بزرگترین پدیده قرن دانست و تصریح کرد: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت کرونا تا دهه های اخیر وجود دارد و مردم باید به شرایط زندگی با این ویروس عادت کنند، اگر افراد اصول بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند، این ویروس تحت کنترل در خواهد آورد.

به گفته وی، بر اساس کمیته مشورتی ستاد کرونا، دندانپزشکی جزو حرف پرخطر در اپیدمی کرونا طبقه بندی شده و اقدامات حافظتی در این زمینه ضروری است.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!