۳۶۰۹
سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
تعداد بازدید : ۳۳۸
اجتماعی بهداشت

تیتر یک خبر چرخشی

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پاساژهای شلوغ و پرتردد موجب پلمپ و تعطیلی آن‌ها خواهد شد.
به گزارش فراتیتر، قاسم نوده فراهانی گفت: با توجه به شیوع پیک دوم کرونا و در راستای کنترل این بیماری براساس دستور ستاد ملی کرونا برخی صنوف از دو هفته گذشته مجدد تعطیل شدند.

رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه در حال حاضر اصنافی مانند تالار‌های پذیرایی، قهو‌ه‌خانه‌ها، کافی‌شاپ‌ها و آرایشگاه‌ها اجازه فعالیت ندارند گفت: متاسفانه در برخی اماکن مانند پاساژ‌ها پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه تجمعات باعث گسترش بیماری می‌شود، بیان داشت: پاساژ علاء الدین و بازار رضا میدان ارگ از امکان صنفی بسیار پرتردد هستند که براساس بررسی‌ها و مشاهدات انجام شده پروتکل‌های بهداشتی در این مراکز به درستی رعایت نمی‌شود.

نوده فراهانی با بیان اینکه از طریق اتحادیه‌های مربوطه تذکر لازم به این اماکن صنفی داده شده است، گفت: مسئولین این پاساژ‌ها و سایر پاساژ‌ها دقت کنند که اگر جلوی تجمعات گرفته نشوند و اصول بهداشتی از قبیل فاصله فیزیکی و ماسک زدن رعایت نشود ستاد کرونا دستور بسته شدن این اماکن صنفی را می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه همه مردم باید با رعایت اصول بهداشتی حافظ سلامتی خود باشند، گفت: برای موضوعی با این سطح از اهمیت نباید مدام تذکر داد بلکه مردم باید خود آگاه باشند که سلامتی خود را حفظ کنند و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بخصوص در مکان‌های سرپوشیده شلوغ از قبیل پاساژ‌ها می‌توانند بسیار خطرساز باشد.

نوده فراهانی با بیان اینکه متاسفانه شنیده‌ایم که برخی از آرایشگاه در حال فعالیت هستند، گفت: قطعا فعالیت آن‌ها تخلف است، بازرسین ما سرکشی‌های لازم را انجام می‌دهند و با واحد‌های متخلف برخورد و حتی اقدام به پلمپ واحد‌های صنفی می‌کنند.

وی افزود: در مورد آرایشگاه‌هایی که در واحد‌های مسکونی واقع و در این ایام در حال فعالیت هستند بازرسین با حکم دادستانی وارد می‌شوند و با آن‌ها مطابق قانون برخورد می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف تهران اظهار داشت: تالار‌های پذیرایی از زمان شیوع کرونا تاکنون تعطیل‌اند و تاکنون بسیار متضرر شده‌اند.

وی در مورد تعطیلی برخی از صنوف در هفته آینده بیان داشت: هنوز ستاد ملی کرونا دستورالعملی را به ما ابلاغ نکرده است.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!