۳۶۶۳
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
تعداد بازدید : ۱۳
اقتصادی جهان

اخبار ویژه

در حالی که هر روز به شمار قربانیان بیماری کرونا در سراسر جهان افزوده و نگرانی در خصوص چشم‌انداز اقتصاد جهانی بیشتر می‌شود و تنش‌های میان آمریکا و چین رو به افزایش است، طلا امروز در بازارهای جهانی رکود زد و از سطح ۲ هزار دلار فراتر رفت.

به گزارش فراتیتر، هر اونس طلا امروز (چهارشنبه) به سطح دو هزار و ۳۰ دلار و ۷۲ سنت رسید. گفتنی است کاهش شاخص ارزش دلار امروز سبب افزایش ناگهانی بهای جهانی طلا شده است.

دیروز (سه‌شنبه) قیمت هر اونس طلا با ۰.۱۰ درصد کاهش به سطح ۱۹۷۵ دلار و ۴ سنت رسیده بود.

از آغاز سال جدید میلادی تاکنون، بهای فلز زرد در بازارهای جهانی افزایش ۳۳ درصدی را تجربه کرده است.

گفتنی است توافق دموکرات‌ها و کاخ سفید برای جبران بحران‌های وارد شده به اقتصاد آمریکا به سبب بیماری کرونا از طریق اتخاذ اقدامات مربوط به محرک اقتصادی سبب رشد شاخص‌ها در بازار بورس وال‌استریت و همچنین بهای جهانی طلا شده که در چند ماه گذشته بی سابقه است.

کارشناسان همچنین بر این باورند در شرایطی که نگرانی در خصوص آینده اقتصاد هر روز شدیدتر می شود و همچنین میزان سوددهی اوراق قرضه دولتی در آمریکا با کاهش روبرو شده است، سرمایه‌گذاران می کوشند دارایی های خود را در بازار جهانی طلا سرمایه گذاری کنند لذا میزان تقاضا برای خرید طلا روز به روز در حال افزایش است.

همچنین افت نرخ بهره و افزایش سرمایه‌گذاری در بازار فلز زرد طلا به‌سبب نگرانی‌های ناشی از نتایج تورمی سیاست‌های محرک اقتصادی بانک‌های مرکزی جهان، سبب افزایش بهای طلا از آغاز سال جدید میلادی شده است.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها

مرگ که فقط مال همسایه نیست!