۳۷۳۷
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۱۴۲
فرهنگ و هنر موسیقی

تیتر یک خبر ویژه

یک شرکت فعال در حوزه طراحی و تولید اسباب‌بازی از کنار هم قرار دادن سه هزار و ۶۶۲ قطعه خانه‌سازی، یک گرند پیانو با قابلیت نواختن ساخت.

به گزارش فراتیتر به نقل از روزنامه نشنال، شرکت دانمارکی لگو (LEGO) با استفاده از چند هزار قطعه خانه‌سازی، پیانویی طراحی کرده که پس از سرهم کردن می‌توان از آن برای نواختن قطعات موسیقی استفاده کرد.

این پیانوی مینیاتوری مثل نمونه‌های واقعی موجود در بازار، ۲۵ کلید سیاه و سفید، در، صندلی قابل تنظیم و یک پدال دمپر متحرک دارد.

یک پیانوی گرند غالباً بیش از دو متر طول دارد اما نمونه‌ای که با قطعات خانه‌سازی ساخته شده، در حالت بسته تنها ۲۲ و نیم سانتی‌متر طول، ۳۰ و نیم سانتی‌متر عرض و ۱۳ و نیم سانتی‌متر پهنا دارد، بنابراین جای کمتری می‌گیرد و نگهداری از آن در خانه در مقایسه با یک گرند پیانو در ابعاد واقعی خیلی ساده‌تر است.  

همچنین نرم‌افزاری اختصاصی برای این ساز منحصربه‌فرد ارائه شده است که پس از دانلود و نصب آن روی تلفن هوشمند می‌تواند هر آهنگی را از این ساز به صورت خودکار پخش کرده و یا حتی از آن برای نوشتن و ضبط قطعات دلخواه استفاده کرد.

ساخت این گرند پیانوی قابل حمل به عنوان بخشی از پروژه کلکسیون ایده‌های گروه لگو محقق شد. این پروژه به طرفداران این اسباب‌بازی نام‌آشنا این شانس را می‌دهد تا طرح‌های پیشنهادی خود را به امید عملی شدن ارائه کنند.

ایده ساخت این پیانو از سوی یک معلم موسیقی اهل کشور چین به نام دانی چن (Donny Chen) طرح شده بود.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!