۳۷۸۰
سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
تعداد بازدید : ۷۰
اجتماعی آموزش

اخبار ویژه

وزیر بهداشت با بیان این‌‌که عدم برگزاری کنکور اصلاً مطرح نیست، گفت: به عنوان امین مردم این سرزمین حتی اگر شب آخر هم احساس کنیم قرار است پروتکلی رعایت نشود، اجازه برگزاری کنکور را نخواهیم داد.
به گزارش فراتیتر، سعید نمکی در حاشیه نشست ستاد ملی پیگیری‌های ویژه محرم درباره برگزاری کنکور اظهار کرد: کنکور کارشناسی ارشد و دکترا با حداقل شکست پروتکل ا برگزار شد و ما از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد راضی بودیم گرچه مشکلات و نارسایی‌هایی هم داشتیم، اما بسیار اندک بود؛ ما با همین الگو قرار بود که آزمون کنکور سراسری را نیز برگزار کنیم، اما در آن جا گفته بودیم که ما شیوه نامه‌ها و استاندادر‌ها را کمی سخت‌تر خواهیم گرفت.

وی افزود: دلیل این که در کنکور کارشناسی ارشد فاصله بین دو نفر را یک متر و ۶۰ سانتی متر در نظر می‌گیریم، آن است که آن‌ها به آگاهی بیشتری از رعایت دستورالعمل‌ها رسیده اند، اما وقتی یک فرد دبیرستانی بخواهد در چنین محیطی حضور یابد، رعایت پروتکل‌ها به خصوص در مناطق گرمسیر برای او سخت‌تر است؛ گفتیم باید فاصله‌ها را به گونه‌ای تعیین کنیم که هیچکس در ورود به کنکور سراسری دچار بیماری نشوند.

نمکی با بیان این که برای اطمینان بخشی به خانواده ها، شیوه نامه‌های کنکور سراسری را سخت‌تر تعیین کردیم، خاطرنشان کرد: دیروز در جلسه با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان و آموزش مجلس و وزیر علوم و ریاست سازمان سنجش، پرسیدیم چه قدر بضاعت رعایت این پروتکل‌ها وجود دارد که آن‌ها اعلام کردند اگر فاصله‌ها را کمتر کنید، امکان اجرا برای ما وجود دارد که ما گفتیم از پروتکل‌های خود عقب نشینی نمی‌کنیم و بحث شان این بود که وقتی که تعیین شده برای رعایت پروتکل‌ها کافی نیست و باید یک ماه به تعویق بیفتد.

وی ادامه داد: ما این پیشنهاد وزیر علوم را کتباً دریافت کردیم و قرار شد که به شکل اضطراری امروز در ستاد ملی مطرح و نتیجه اعلام شود؛ این بحث که اصلاً کنکور برگزار نشود، مطرح نیست.

وزیر بهداشت تأکید کرد: وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت و دستگاهی که همواره سعی کرده با مردم با صداقت صحبت کند، هرگز اجازه شکست هیچ پروتکلی را نخواهد داد و به عنوان امین مردم این سرزمین حتی اگر شب آخر هم احساس کنیم قرار است پروتکلی رعایت نشود، اجازه برگزاری کنکور را نخواهیم داد.
منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!