۳۹۰۹
يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱
تعداد بازدید : ۱۶۶
سیاسی خارجی

تیتر یک خبر چرخشی

سفیر فلسطین در واکنش به توافق عادی سازی روابط امارات با ٰرژیم صهیونیستی، این کشور را برای همیشه ترک کرد.

به گزارش فراتیتر و به نقل از خبرگزاری آناتولی، جبریل الرجوب، دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح اعلام کرد، سفیر فلسطین در امارات این کشور را ترک کرده است و هرگز به این کشور باز نمی‌گردد.

وی در ادامه افزود، توافق میان امارات و اسرائیل خنجری از پشت به فلسطینیان و تمامی مسلمانان و امت عربی است.

از سوی دیگر، نبیل ابوردینه، سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد، امکان ندارد در برابر نابودی طرح صلح عربی، زیر پاگذاشتن تصمیمات اتخاذ شده در نشست سران کشورهای عربی و اسلامی و قطعنامه‌های شورای امنیت یا پایمال کردن و بی توجهی به حقوق فلسطینیان و در راس آن مقدسات سکوت کرد.

ابوردینه همچنین عنوان داشت، تصمیم ملی فلسطین فروشی نیست.

روز پنجشنبه واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، محمد بن‌زیاد، ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به توافق رسیدند که از این به بعد همکاری و روابط مشترک داشته باشند.

در بیانیه مشترک آمریکا، امارات و رژیم صهیونیستی، در خصوص مهم‌ترین مفاد توافق عادی‌سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی که به ‌زودی در کاخ سفید به امضای مقامات ارشد طرفین خواهد رسید، آمده است: در نتیجه این پیشرفت دیپلماتیک و به‌ درخواست دونالد ترامپ، اسرائیل اعلام حاکمیت خود بر مناطق ذکر شده در طرح صلح ارائه‌شده از سوی ترامپ را به حالت تعلیق در خواهد آورد و از این پس تلاش‌هایش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و جهان اسلام متمرکز خواهد کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!