۳۹۱۴
يکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
تعداد بازدید : ۳۹
سیاسی داخلی

تیتر یک خبر چرخشی

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از رونمایی و معرفی چندین دستاورد جدید صنعت دفاعی در روز صنعت دفاعی (۳۱ مرداد) خبر داد و گفت: دستاوردهایی هم در حوزه موشکی، هوایی، پهپادی و دریایی داریم که تا پایان سال با حضور رییس جمهوری رونمایی خواهد شد.

به گزارش فراتیتر، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» صبح روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی برگزار شد با تبریک سال روز صنعت دفاعی اظهار داشت: صنعت دفاعی درحقیقت پشتوانه و عمق راهبردی کشور و عرصه علم و فناوری پشتوانه برای صنعت دفاعی کشور است.

وی افزود: هرچه ما در صنعت دفاعی داریم مدیون هدایت‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری است و پیشرفت‌های منظم امروز نتیجه این رهنمودها است.

امیر حاتمی با بیان اینکه با تحولات عمیق، سریع در نظام بین‌الملل و منطقه مواجه هستیم، گفت: این تحولات به حدی است که ما را با محیط کاملا سیال مواجه میکند که نامگذاری‌های مختلفی از این تحولات شده است یکی از با ‌مسمی‌ترین نام‌ها نامی است که رهبری با عنوان «دوره گذر» از آن یاد کردند که به همین ترتیب است اگر کسی از تحولات جا بماند ممکن است به طور طولانی روی کشور و نظام او آثار ماندگار داشته باشد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان این که رسانه‌ها در این شرایط سیال نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کنند، افزود: نقشی که از یک طرف و رسانه‌های دشمن این کار را می‌کند و تلاش می‌کنند روی افکار عمومی تاثیر بگذارند؛ این تاثیر در حدی است که گاهی دشمن را به جای دوست می‌نشانند و گاهی ضرر را به‌جای نفع می نشانند.

وی افزود: رسانه‌های دشمن و تلاش می‌کنند روی افکار و اندیشه‌های تصمیم‌گیران و نخبگان اثر بگذارد و به آن آسیب بزنند، اما در مقابل رسانه‌های خودی به عنوان خط مقدم وجود دارند که تلاش می‌کنند برای مردم روشن کنند که واقعیت‌ها چیست؛ که موضوع جدی است.

 امیر حاتمی با اشاره به اتفاقاتی در منطقه تصریح کرد:آن روز که در سوریه و بعد عراق اتفاقاتی رخ داد، این رسانه‌ها و پشتوانه رسانه‌ای استکبار به گونه ای وانمود کردند که تروریست‌هایی که به منطقه آمده‌اند و تروریست‌های خشنی که از اقصی نقاط عالم جمع کرده بودند گویی برای نجات بشریت ومردم، منطقه آمدند اما به مرور مشخص شد چه برنامه خصمانه‌ای را برای منطقه ما طرح‌ریزی کرده بودند؛ در این روشنگری رسانه‌های آزاد و مستقل و رسانه های جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی ایفا کردند البته نقش مهم تر را رزمندگان و شهدای عزیز ما ایفا کردند. شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی مهندس قهرمان بزرگ نیروهای مردمی بودند که اقدام نهایی را انجام دادند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یادآورشد: در همین حادثه که در لبنان، توقع منصفانه و مومنان این است که مشکلات این مردم را منعکس ‌و کمک‌ها را جذب کنند همانطور که جمهوری اسلامی ایران تلاش کرد به همین ترتیب عمل کند. بنده با وزیر دفاع لبنان تماس گرفتم و گفتم که آماده‌ایم کمک‌های انسانی را ارسال کنیم و ارسال کردیم و باز تلاش می‌کنیم.

 امیر حاتمی یادآورشد: امروز برخی تلاش می‌کنند از این حادثه که برای مردم لبنان پیش آمده سوء استفاده بکنند که در صف آنها شکاف ایجاد کنند اما خوشبختانه ملت‌ها امروز هوشیار هستند و این توطئه‌ها را خنثی می کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: نکته دوم این است که در همه فضای سیالیت، رسانه های متعهد جمهوری اسلامی و همین طور نیروهای مسلح عزیز جمهوری اسلامی نقش خود را خوب ایفا کردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که ما توانستیم با کمترین هزینه ایجاد بکنیم، گفت: همه تلاش دشمن این است که ما نتوانیم از منابع مان استفاده کنیم و با این تحریم‌ها تلاش می‌کنند محدودیت‌هایی را برای ما ایجاد می‌کنند اما در همین فضا توانستیم از یک طرف قدرت لازم را برای امنیت ایجاد کنیم و از طرف دیگر به دنیا بگوییم که این قدرت برای حفظ استقلال آزادی و امنیت مردم ایران هست و علیه هیچ کسی نیست.

امیر حاتمی گفت: ما هیچ چشم طمع به سرزمین و منافع کشور دیگری نداریم درعین حال رویکرد ما بازدارندگی فعال است یعنی با چشمان تیزبین رصد می‌کنیم. هر جا توطئه‌ای علیه ملت ما و ملت‌های منطقه امنیت ما به هم پیوسته است ببینیم حتما برخورد می‌کنیم همانگونه که با تروریست ها برخورد کردیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: در حادثه لبنان نیز توقع این است که مشکلات مردم را منعکس کنند همان کاری که ایران کرد، اما می بینیم که دشمنان به دنبال سوء استفاده از این حوادث هستند، اما رسانه ها این توطئه‌های استکبار را نقش بر آب می کنند.

شرکت‌های دانش بنیان شریک ما هستند

امیر حاتمی در پاسخ به سوالی درباره نقش شرکت‌های دانش بنیان در صنعت دفاعی اظهار داشت: دانشگاه ها، شرکت‌های خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان شریک ما هستند، اما ممکن است ما هنوز نتوانسته باشیم این شراکت را به خوبی پیاده‌سازی بکنیم.

وزیر دفاع افزود: آنچه که خواست قلبی ما این است که بتوانیم شراکت با بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان را معنی کنیم؛ تا آنها خود را برای کارها سهیم بدانند و در افتخار این فعالیت ها سهیم بدانند؛ تلاش می کنیم این اتفاق بیفتد.

امیر حاتمی بیان کرد: در سال‌های اخیر پیشرفت‌های خوبی داشتیم در این دستاوردهایی هم که معرفی خواهد شد چه دستاوردهایی هوایی، موشکی و چه دستاوردهای دریایی که معرفی شود هر کدام از این ها سهم قابل توجهی از آن به شرکت‌های دانش بنیان و خصوصی دانشگاه ها مربوط است که انشاالله همکاران ما توضیحات بیشتر را ارائه خواهند کرد.  

معرفی دستاوردهای جدید دفاعی با حضور رییس جمهوری

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره دستاوردهای جدید وزارت دفاع گفت: دستاوردهای صنعت دفاعی فراوان است. ما در ۳۱ مرداد طبق معمول برنامه داریم و بخشی از آنها را خدمت مردم عزیز معرفی می‌کنیم؛ امسال هم از رییس جمهوری دعوت کردیم و به مناسبت این روز دستاوردهایی را رونمایی خواهیم کرد.

امیر حاتمی گفت: دستاوردهایی را در حوزه موشکی هوایی، پهپادی و دریایی تا پایان سال رونمایی خواهیم کرد و این‌ها را پلان آماده به دفتر رئیس‌جمهوری اعلام کردیم تا موارد را انتخاب کنند و روز ۳۱ مرداد معرفی خواهد شد و کام مردم عزیز ایران شیرین خواهد شد.

وی تصریح کرد: معمول برنامه این است که یک یا دو دستاورد با ارزش از نظر فناوری و دفاعی یا هر دو را معرفی کنیم که ان‌شالله امسال هم به همین ترتیب خواهد بود.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!