۳۹۷۶
سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
تعداد بازدید : ۱۵۴
سیاسی داخلی

تیتر یک خبر ویژه

در پیامی به روسای مجالس کشورهای اسلامی؛
رییس مجلس در پیامی به روسای مجالس کشورهای اسلامی، طرح سازش امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی را اشتباه راهبردی از سوی ابوظبی دانست، و نوشت: با اتحاد و همبستگی از تمامی ظرفیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای خنثی کردن ترور سیاسی مردمان اصیل فلسطین استفاده کنند.

به گزارش فراتیتر و به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در پیامی به روسای مجالس کشورهای اسلامی، طرح سازش امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی را موجب تضعیف تمام تلاش‌های کشورهای اسلامی، سازمان همکاری اسلامی (OIC) و اتحادیه بین المجالس اسلامی دانست و گفت: بدون شک، تنها اراده ملت فلسطین و مقاومت است که می‌تواند منجر به آزادی سرزمین اصلی و تاریخی فلسطین شود.

رییس قوه مقننه در این پیام ضمن محکومیت شدید هرگونه اقدامات ناقض ِحقوق مسلم ملت فلسطین، تاکید کرد: تمام مجالس کشورهای اسلامی باید از تمامی اقدامات و ابتکارات پارلمانی برای مخالفت و ممانعت از این توافق ننگین و استیفای حقوق مسلم فلسطینی‌ها استفاده کنند.

در ادامه پیام قالیباف آمده است: طرح سازش امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی برای تضعیف اقدامات عملی و جدی در احقاق حقوق مسلم و لاینفک مردم مظلوم فلسطین است. مردمان اصیل این سرزمین، بیش از هفت دهه است که با حفظ تاریخ، فرهنگ و اصالت خود و جانفشانی فراوان در راه آرمان قدس شریف، هرگونه سازش با غاصبان سرزمین فلسطین و قدس قبله اول مسلمانان را رد کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه تنها اراده ملت فلسطین و مقاومت است که می‌تواند منجر به آزادی سرزمین اصلی و تاریخی فلسطین شود، تصریح کرد: توافقنامه مزبور، غاصبان سرزمین فلسطین را به اشغالگری و انکار بیشتر حقوق ملت فلسطین و ناامن سازی صلح و امنیت منطقه تشویق می‌کند. از این رو توافق سازش، فاقد هرگونه وجاهت و اعتبار نزد جهان اسلام، وجدان‌های آگاه بشری و مردم مبارز فلسطین و امت اسلامی است.

قالیباف با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید هرگونه اقدامات ناقض ِحقوق مسلم ملت فلسطین از جمله سازش امارات متحده عربی و رژیم جعلی صهیونیستی، این اقدام را یک اشتباه راهبردی از سوی ابوظبی دانست و یادآور شد: این امر، اقدامی تحریک آمیز و تشویق کننده تداوم جنایات رژیم جنایتکار صهیونیستی بوده و تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه به شمار می‌رود. بر این اساس، ضرورت دارد مجالس کشورهای اسلامی به عنوان نماینده ملت‌های مسلمان و با تأسی از تعالیم اسلامی، این اقدام را قویاً محکوم کنند.

رییس مجلس با تاکید بر اینکه از روسای مجالس کشورهای اسلامی انتظار می‌رود ضمن محکومیت این اقدام غیراسلامی، تمامی اقدامات و ابتکارات پارلمانی را برای مخالفت و ممانعت از این توافق ننگین و استیفای حقوق مسلم فلسطینی‌ها به‌عمل آورند، خاطرنشان کرد: همچنین از روسای مجالس کشورهای اسلامی می‌خواهم که از دولت متبوع خویش خواسته شود علاوه بر اتخاذ مواضع دقیق و روشن و محکومیت اقدام مزبور، با اتحاد و همبستگی از تمامی ظرفیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای خنثی کردن این ترور سیاسی مردمان اصیل فلسطین استفاده کنند.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!