۳۹۷۷
سه‌شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
تعداد بازدید : ۳۱۲
ورزشی فوتبال

تیتر یک خبر ویژه

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، گفت: فدراسیون ها مسئول بستن قرارداد خود با مربیان هستند و در موضوع ویلموتس نیز فدراسیون فوتبال مسئول این قرارداد است.

به گزارش فراتیتر، «مهدی علی‌نژاد» در گفت‌وگویی، در خصوص صدور رای پرونده ویلموتس و پرداخت بیش از ۶ میلیون یورو به این مربی، گفت: وزارت ورزش از فدراسیون فوتبال توقع دارد از این پس با تقویت تیم حقوقی با جدیت بیشتر این موضوع را دنبال کنند تا حقی از ورزش ایران ضایع نشود.

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان هیچ دخالتی در امور فدراسیون ها نمی تواند داشته باشد و شاید دوستان از ارتباطات بین ما و فدراسیون ها را نمی دانند. همانطور که می دانید فیفا محدودیت زیادی در این رابطه ایجاد کرده و اساسنامه فدراسیون نیز اجازه دخالت نمی دهد.

معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد که مسئولیت بستن قرارداد به عهده فدراسیون ها است و در موضوع ویلموتس نیز دقیقا شرایط همینگونه است.

وی افزود: الزامی برای این که وزارت ورزش و جوانان نقش نظارتی در قرارداد ویلموتس داشته باشد وجود ندارد اما همانطور که رییس پیشین فدراسیون فوتبال گفت بعد از اینکه قرارداد اولیه به وزارت ارسال شد وزیر بند غرامت سه ماه را اضافه کرد که پس از این اصلاح فدراسیون دیگر قراردادی برای وزارت ورزش ارسال نکرده است. ابتدای سال ۹۹ جلسه ای را در وزارت ورزش با حضور تاج، نبی و وکلای پرونده در وزارت ورزش برگزار کردیم و در همان زمان اعلام کردیم نگرانی از وکیل سوئیسی وجود دارد.

وی تاکید کرد: در آن زمان دوستان در واکنش به نگرانی ما اعلام کردند که قرارداد این وکیل سوئیسی به شکلی است که باید امضای سه وکیل در لایجه دفاعی ما وجود داشته باشد و این وکیل به تنهایی قدرتی ندارد.

علی نژاد با اشاره به کمک وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون فوتبال برای دریافت ۲ میلیون یورو از شرکت شستا، گفت: این کار برای حمایت بوده و اصلا دخالتی وجود نداشته است. تمامی دولت ها از ورزش حمایت می کنند و این موضوع را نمی توان دخالت دانست.

وی تاکید کرد: این پول به فدراسیون قرض داده شده و بخشی از آن نیز بازگردانده شده است. در این که وزارت ورزش و جوانان در جذب ویلموتس مخالفتی نداشته است شکی نیست اما ما هیچ گاه به جزییات ورود نمی کنیم. در وزارت ورزش ۵۰ فدراسیون زیر نظر ما کار می کنند و نمی توانیم به جزییات تمام آنها ورود کرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان اظهار کرد: با کمک سازمان بازرسی کل کشور، مجلس شورای اسلامی و وزارت اطلاعات که از آنان خواستیم در راستای مبارزه با فساد در ورزش و به ویژه فوتبال ورود کنند، همدلی و شرایط بهتری در ورزش کشور ایجاد خواهد شد.

وی افزود: در این راستا طی روزهای اخیر یکی از مسئولین سابق سازمان لیگ فدراسیون فوتبال دستگیر شده است و این اتفاقات ادامه خواهد داشت.

پیش از این نیز معاون یکی از باشگاه‌های پرطرفدار پایتخت در همین راستا دستگیر شده بود.

وی در پایان تاکید کرد که با مسببان پرونده ویلموتس برخورد لازم خواهد شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!