۴۰۴۲
پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
تعداد بازدید : ۳۱۱
ورزشی فوتبال

تیتر یک خبر ویژه

مصطفی کاراندیش معتقد است که وکیل سوییسی فدراسیون فوتبال در پرونده ویلموتس هم مانند پرونده‌های استوکس و اروین، تبانی و خیانت کرده است.

به گزارش فراتیتر، مصطفی کاراندیش، معاون حقوقی سابق تراکتور و یکی از وکلای حقوقی فعال در ورزش در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص شکست ایران در پرونده ویلموتس و جریمه سنگین فوتبال ایران گفت: من آن زمان هم به فدراسیون تذکر دادم که وکیل سوییسی فدراسیون در تمامی دعاوی که از سوی ایرانی‌ها به عهده می‌گیرد، خیانت و تبانی می‌کند و از این طریق که سابقه ریاست کمیته تعیین وضعیت فیفا را دارد، پرونده ایرانی‌ها را می‌گیرد و با خیانت، در آمدزایی می‌کند.

وی ادامه داد: من در پرونده استوکس و اروین که او از سمت باشگاه تراکتور به فیفا برده بود، بعد از این که لوایح ارسالی او را خواندم مشخص بود طوری آن را نوشته بود که طرف ایرانی بازنده پرونده باشد. معرف آن هر کس که بود، به ضرر باشگاه‌های ایرانی عمل می‌کرد.

کاراندیش اضافه کرد: من آن زمان هم به فدراسیون فوتبال هشدار دادم که این وکیل علیه السلام نیست و می‌توانید از وکلای بهتری استفاده کنید. من نمی‌دانم لایحه فدراسیون به چه صورت بوده اما در آن زمان از فدراسیون خواستم که این لایحه را برای من بفرستد که تا به عنوان یک تیم حقوقی آن را بررسی کنیم و نقاط قوت و ضعف لایحه را بسنجیم که به خاطر محرمانه بودن چیزی به ما ارائه ندادند و خیلی هم ضعیف عمل کردند.

معاون حقوقی سابق تراکتور درباره شانس پیروزی ایران در CAS توضیح داد: CAS می‌گوید اگر ایراد یا دفاعی بوده که باید در مرحله حل اختلاف یا کمیته تعیین وضعیت فیفا، داشتی و ارائه نکردی قصور کردی ولی اگر موردی بوده که توسط مراجع قضایی فیفا بررسی نشده، آن را بازبینی و قضاوت می‌کند. نمی‌دانم دفاعیه‌ای که وکیل سوییسی انجام داده چه بوده است. مگر این که فدراسیون فراخوانی بگذارد تا تیم‌های حقوقی فعال در ورزش این لوایح را بررسی کنند. من هشدار دادم که این مرد خیانت می‌کند زیرا سابقه تبانی او را در پرونده دو بازیکن تراکتور و یک بازیکن ماشین‌سازی دیده بودم و قصوری انجام داده بود که یک کارآموز حقوقی هم آن را انجام نمی‌داد.

وی افزود: مقصر اصلی فدراسیون فوتبال است که تحقیق و بررسی در خصوص وکیل سوییسی نکردند. ما حتی به فدراسیون فوتبال نامه زده بودیم که این وکیل مشکل‌دار است که در آن زمان خطیر خودش را وسط انداخت و از او حمایت کرد. من حتی این وکیل را به مناظره هم دعوت کردم تا رسانه‌ها به عنوان قاضی شاهد کوتاهی‌های او باشند. من فکر می‌کنم چیزی شبیه به پرونده استوکس و اروین در پرونده ویلموتس رخ داده و این وکیل سوییسی استناد به غیبت غیرموجه کرده اما صرفا ادعا کرده و مستنداتی ارائه نداده است. او باید از اداره گذرنامه استعلام می‌گرفت و با مدرک به مراجع قضایی فیفا می‌رفت.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!