۴۰۵۰
پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
تعداد بازدید : ۵۴
اجتماعی بهداشت

تیتر یک خبر چرخشی

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: وظیفه قطعی سازمان تبلیغات این است که در فرصت پیش رو اسباب مقدور جابجایی هیآت را به فضای باز فراهم آورد و ادارات کل استانی و ادارات شهرستانی سازمان تبلیغات اسلامی با کمک نهادهای عزیز انقلابی به این امر اهتمام خواهند داشت.

به گزارش فراتیتر، حجت‌الاسلام مصطفی جلالی، معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: از روز ۴ مرداد و طی مصوبه پنجم جلسه سی ام ستاد ملی کرونا رسما عزاداری در فضای سر بسته را با شرایطی مجاز دانسته بود، تا اینکه در تاریخ ۱۶ مرداددستورالعمل برگزاری مراسم عزاداری ابلاغ شد.

او ادامه داد: اما در ۲۵ مرداد ماه و پنج روز مانده به شروع مراسم عزاداری، تبصره ای ممنوعیت عزاداری در فضای سربسته را تصریح نمود و تا تاریخ ۲۸ مرداد مصاحبه های صریح مسئولین وزارت محترم بهداشت عزاداری را مطلقا در فضای بسته ممنوع اعلام نمود.

حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه بر اساس نظر کارشناسی اعلام شده وزارت بهداشت در جلسه وعاظ و مداحان برجسته، همه حاضران در جلسه مذکور، فضای مسقف بالای ۶ متر با تهویه هوا را نزدیک به فضای باز می دانستند، افزود: اما در جلسه مورخ ۲۹ مرداد علیرغم توضیحات مفصل سازمان تبلیغات، فضای مسقف مذکور هم شامل ممنوعیت شد.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه این تصمیم برای هیآت عزاداری سید و سالار شهیدان در این ظرف زمانی هزینه های گزاف مالی و روحی دارد، افزود: همچنین به نهاد مقدس هیئت ها که بخش مهمی از بدنه مردمی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند صدمه های سنگینی وارد خواهد کرد.

او ادامه داد: توضیح مکرر مدافعان سلامت این است که ما نمیخواهیم حتی یک عزادار سیدالشهدا علیه السلام تب کند؛ لذا این محدودیت ها از این جهت اعمال می شود که از جان عزاداران سید و سالار شهیدان مراقبت گردد. این هدف مقدس و نورانی است، لیکن در نحوه اطلاع رسانی و تصمیم گیری آشفتگی های فراوانی وجود دارد که در موضوعات دیگر نیز کمابیش خود را نشان می دهد.

او تاکید کرد: همگان خواهند دید که هیچ کس به اندازه این گروه اهل مراقبت و اطاعت از جریان الهی ولایت نیست لکن انتظار می رود ذهن های پرسشگر را اقناع کنیم و تفاوت ها، تهافت ها و گاه تناقض ها را پاسخ بگوییم. هنوز میان مومنین در مورد بندهایی از دستورالعمل پرسش وجود دارد که توضیح کارشناسان محترم وزارت بهداشت را می طلبد.

حجت الاسلام جلالی با بیان اینکه نه به عنوان بخشی از حاکمیت، بلکه به عنوان بخشی از خادمانِ خادمان سید الشهدا امیدواریم در مسیر اقامه عزای خون خدا قدمی برداشته باشیم، گفت: در مقابل جریان منحوس خارج از این مرزها، که میخواست اصل اقامه عزا را امسال به بهانه کرونا تعطیل کند، با آبرویمان مقاومت کنیم.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی گفت: وظیفه قطعی سازمان تبلیغات این است که در فرصت پیش رو اسباب مقدور جابجایی هیآت را به فضای باز فراهم آورد و ادارات کل استانی و ادارات شهرستانی سازمان تبلیغات اسلامی با کمک نهادهای عزیز انقلابی به این امر اهتمام خواهند داشت.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!