۴۱۱۸
يکشنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
تعداد بازدید : ۱۶۵
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از ثبت رکورد تولید نیروگاه‌های برق آبی درگذر از تابستان خبر داد و گفت: این واحدها ۹ درصد بیشتر از تعهد برق تولید کردند.

به گزارش فراتیتر، «محمد حاج رسولی ها» افزود: در راستای برنامه‌ریزی نیروگاه‌های برق آبی کشور و نقش این تاسیسات برای گذر از پیک شبکه بدون اعمال خاموشی در تابستان سال جاری (برنامه ۰۹۹) ، انجام به موقع تعمیرات ادواری از نیمه دوم سال گذشته تا پایان اردیبهشت سالجاری به ظرفیت ۱۲ هزار مگاوات و اتخاذ تصمیم‌های لازم جهت آمادگی حداکثری واحدهای برق‌آبی ، موجب تولید انرژی به میزان ۱۳ میلیارد کیلووات ساعت از ابتدای فروردین تا پایان مرداد ماه شده است که از این میزان حدود ۷۰ درصد آن در حد فاصل ماه‌های خرداد ،‌تیر و مرداد رقم خورده است.

وی ادامه داد: اواسط خرداد تا پایان مرداد ماه امسال و به درخواست دیسپاچینگ ملی متوسط انرژی تولید شده روزانه توسط واحدهای برق آبی کشور بالغ بر ۹۸ هزار مگاوات ساعت ، باعث شد تا حدود ۹ درصد بیش از تعهد واحدهای برق‌آبی به شبکه انرژی بیشتری تولید شود.

حاج رسولی ها گفت: نیروگاه‌های برق‌آبی کشور در بازه زمانی مذکور با ثبت رکورد تولید توان همزمان به ظرفیت ۱۰۱۴۰ مگاوات (۳۱ خرداد ماه) و حداکثر تولید انرژی روزانه به میزان ۱۵۶۸۱۳ مگاوات ساعت (۸ مرداد ماه) کمک قابل ملاحظه‌ای به نیاز مصرف شبکه برق داشته‌اند بطوریکه از ابتدای خرداد تا پایان مرداد مشارکت واحدهای برق آبی در تولید توان همزمان و استمرار تولید انرژی روزانه بترتیب ۱۳ و ۸ درصد از کل تولید نیروگاههای کشور بوده واین سهم در زمان پیک شبکه برق کشور (۳۱ تیرماه) بترتیب ۱۶ و ۱۱ درصد بوده است.

مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ادامه داد:در گذر از پیک ۹۹ نیروگاه‌های برق‌آبی کشور با ضریب آمادگی بالغ بر ۹۵ درصد علاوه بر ظرفیت تولید شده، بطور متوسط روزانه ۸۰۰ مگاوات امکان ذخیره گردان را برای شبکه برق کشور فراهم کرده‌اند به عبارت دیگر تأمین ۸۲۰۰ مگاوات توان قابل اتکا بمدت ۱۳ ساعت از شبانه روز بوده است.

وی افزود: همچنین با تولید انرژی این نیروگاه‌ها در بازه زمانی فوق‌ ۲ میلیارد متر مکعب در مصرف گاز صرفه‌جویی شده است و نیز حدود ۵ میلیون تن به کاهش انتشار دی‌اکسید کربن کمک شده است.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!