۴۱۲۱
يکشنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
تعداد بازدید : ۱۲۲
اقتصادی ایران

اخبار ویژه

شرکت ملی نفت لیبی با استقبال از پیشنهاد ازسرگیری صادرات نفت، خواستار عقب‌نشینی نظامی شد.

به گزارش فراتیتر، شرکت ملی نفت لیبی (ان‌اوسی) روز جمعه (۳۱ مردادماه) از پیشنهاد طرف‌های درگیری این کشور استقبال کرد تا به محاصره نفتی هفت ماهه این کشور خاتمه داده و تا رسیدن به یک توافق سیاسی، درآمد خود را در یک حساب بانکی ویژه قرار دهد.

شرکت ملی نفت لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که برای اطمینان از امنیت کارگران بار دیگر خواستار پایان اشغال نظامی همه تأسیسات نفتی است.

براساس اعلام این شرکت، پس از پایان اشغال نظامی، شرکت ملی نفت لیبی می‌تواند شرایط اضطراری را لغو و صادرات نفت را ازسرگیرد.

شرکت ملی نفت لیبی در پی اعلام صدور مجوز صادرات نفت و فرآورده‌های ذخیره‌شده در مخازن نفتی پایانه‌های شرقی، همچنین تصریح کرد: تلاش‌های لازم را برای تأمین کشتی برای تخلیه مخزن‌های میعانات شرق لیبی انجام داده است. 

بیانیه این شرکت در پی تماس‌های رئیس دولت پذیرفته‌شده لیبی در سازمان ملل متحد مستقر در طرابلس (غرب لیبی) و رئیس پارلمان رقیب در شرق لیبی برای آتش‌بس و پایان دادن به محاصره صادر شد.

جناح‌های مستقر در شرق و غرب لیبی که هر دو مورد حمایت متحدان خارجی خود هستند، سال‌هاست در حال رقابت برای کسب قدرت هستند و توزیع درآمد نفتی علت اصلی تنش آنهاست.

منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!