۴۱۸۸
سه‌شنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
تعداد بازدید : ۳۳۵
فرهنگ و هنر هنرهای تجسمی

تیتر یک خبر چرخشی

مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» که به تازگی برگزیدگانش را شناخت، با ۲۲۰۰ اثر راه یافته به سایت و ۳۸۸ اثر برای نمایشگاه و کتاب به کتار خود پایان داد. توصیه به نکات بهداشتی، رعایت فاصله اجتماعی و ماندن در خانه از مهمترین موضوعاتی است که در آثار کاریکاتوریست های ۸۸ کشور دنیا مورد توجه قرار گرفت.

به گزارش فراتیتر، مسابقه بین‌المللی کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم»، چند روز پس از شیوع ویروس کرونا، با هم‌فکری دانشگاه علوم پزشکی شیراز شروع شد و سپهر سوره هنر حوزه هنری نیز به عنوان مجری، کار را آغاز کرد.

این مسابقه با استقبال هنرمندان ۸۸ کشور روبه‌رو و ۴۲۰۰ اثر دریافت شد که در نخستین مرحله با ۴ داور ایرانی و ۵ هنرمند خارجی، داوری آثار را شروع شد و در مرحله ابتدایی ۲۲۰۰ اثر به سایت راه یافتند. در مراحل بعدی داوری جهت ارائه در نمایشگاه و چاپ اثر در کتاب ویژه مسابقه، ۳۸۸ اثر و در مرحله بعد ۴۷ هنرمند به عنوان فینالیست انتخاب شدند. در آخرین مرحله نیز ۳ نفر به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند.

در ادامه می توانید برخی از آثار مسابقه کارتون «ما کرونا را شکست می‌دهیم» که به صورت مجازی در سایت ایران کارتون به نمایش گذاشته شده‌اند را تماشا کنید: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!