۴۲۱۴
چهارشنبه ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
تعداد بازدید : ۱۱۳
فرهنگ و هنر هنرهای تجسمی

تیتر یک خبر چرخشی

صبح امروز از دیوارنگاره جدید حسن روح‌الامین با مضمون عاشورا در میدان ولیعصر (عج) رونمایی شد.
به گزارش فراتیتر، صبح امروز (چهارشنبه ۵ شهریورماه) از دیوارنگاره جدید حسن روح‌الامین با مضمون عاشورا در میدان ولیعصر (عج) رونمایی شد.

اثر جدید روح الامین «در مصاف» نام دارد و از دیگر عوامل اجرایی آن می‌توان به مجری: خانه طراحان انقلاب اسلامی، طراح شعار: پویا سرابی، طراحی نوشتار: مجتبی حسن‌زاده اشاره کرد.

درباره داستان این دیوارنگاره آمده است: «در آن لحظات و ساعت آخر، آن‌قدر بر این بچه‌ها و کودکان، بر این دختران صغیر و بر اهل حرم تشنگی فشار آورد که خود امام حسین و اباالفضل با هم به طلب آب رفتند. اباالفضل تنها نرفت؛ خود امام حسین هم با اباالفضل حرکت کرد و به طرف همان شریعه فرات -شعبه‌ای از نهر فرات که در منطقه بود- رفتند، بلکه بتوانند آبی بیاورند. این دو برادر شجاع و قوی‌پنجه، پشت به پشت هم در میدان جنگ جنگیدند. یکی امام حسین در سن نزدیک به شصت سالگی است، اما از لحاظ قدرت و شجاعت جزو نام‌آوران بی‌نظیر است. دیگری هم برادر جوان سی‌وچند ساله‌اش اباالفضل العبّاس است، با آن خصوصیاتی که همه او را شناخته‌اند. این دو برادر، دوش به دوش هم، گاهی پشت به پشت هم، در وسط دریای دشمن، صف لشکر را می‌شکافند. برای این‌که خودشان را به آب فرات برسانند، بلکه بتوانند آبی بیاورند.» (رهبر معظم انقلاب اسلامی نماز جمعه ۱۳۷۹/۱/۲۶).


3536127

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!