۴۲۶۱
دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷
تعداد بازدید : ۱۹۰
سیاسی خارجی

تیتر یک خبر چرخشی

هزاران معترض به اجباری شدن ماسک از ۹ صبح در برابر دروازه براندبورگ در مرکز برلین جمع شده و آماده راهپیمایی بودند، اما پلیس اجازه حرکت به آن‌ها نداد.

به گزارش فراتیتر و به نقل از یورو نیوز، در حالی که حدود ۱۸هزار نفر برای اعتراض به مقررات دولتی مبنی بر اجباری بودن پوشاندن صورت با ماسک در معابر عمومی و دیگر محدودیت‌های اجتماعی در مرکز برلین جمع شده بودند، نیروهای پلیس به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی مانع راهپیمایی معترضان شدند.

جلوگیری از برگزاری این تظاهرات در حالی صورت گرفت که مقام‌های شهری برلین هفته گذشته درخواست معترضان برای راهپیمایی را رد کرده بودند.

هزاران معترض از ساعت ۹ صبح در برابر دروازه براندبورگ در مرکز برلین جمع شده و آماده راهپیمایی بودند، اما پلیس اجازه حرکت به آن‌ها نداد.

پلیس آلمان تظاهرات هزاران نفره مخالفان ماسک را متفرق کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه با پلیس حدود ساعت ۱۲ و نیم دستور به متفرق شدن جمعیت و پایان تجمع داد. با این حال صدها نفر روی زمین نشسته و دیگران را به مقاومت دعوت می‌کردند. معترضان شعار «مردم ما هستیم»، یکی از شعارهای متداول راست افراطی را فریاد می‌زدند.

تظاهرات آخر هفته مخالفان محدودیت‌های کرونایی «جشن آزادی و صلح» نام دارد و طیف گسترده‌ای از شهروندان از طبقات مختلف با گرایش‌های متفاوت و حتی متضاد سیاسی در آن شرکت می‌کنند: از هواداران حقوق دگرباشان جنسی گرفته تا اعضای احزاب راست افراطی.

پلیس آلمان تظاهرات هزاران نفره مخالفان ماسک را متفرق کرد

شمار گسترده حاضران در این تجمعات و بی‌اعتنایی معترضان به محدودیت‌های اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا، نگرانی‌های جدی را در میان مقام‌های سیاسی و بهداشت و درمان دولت فدرال آلمان برانگیخته است.

تظاهرات مخالفان محدودیت‌های کرونایی در پاریس

حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از شهروندان فرانسوی هم روز شنبه، در واپسین آخر هفته تعطیلات تابستانی در مرکز پاریس علیه ماسک اجباری و محدودیت‌های کرونایی تظاهرات کردند.

پوشاندن صورت با ماسک در تمام خیابان‌های پاریس از روز جمعه اجباری شد. از سوی دیگر پس از بالا رفتن شدید شمار مبتلایان در فرانسه، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری این کشور از احتمال اجرای دوباره قرنطینه سراسری خبر داد.

تظاهرات مخالفان ضد ماسک در برلین آلمان/عکس: بی بی سی

تظاهرات علیه ماسک در آلمان (+عکس)

تظاهرات علیه ماسک در آلمان (+عکس)

تظاهرات علیه ماسک در آلمان (+عکس)

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!