۴۲۸۴
دوشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
تعداد بازدید : ۲۷
سیاسی خارجی

اخبار ویژه

دفتر جنش امل در تهران با اعلام اینکه امام موسی صدر همچنان در بند است و چشم انتظار رهایی، از همه کشورهای اسلامی و مجامع بین المللی خواست که پیگیر پرونده وی باشند.

به گزارش فراتیتر و به نقل از دفتر جنبش امل در تهران در بیانیه‌ای به مناسبت چهل و دومین سالگرد ربودن امام موسی صدر اعلام کرد: در ۹ شهریور ۱۳۹۹، سال‌های اسارت امام موسی صدر و دو همراهش به ۴۲ سال می‌رسد. ربودن شخصیتی تأثیرگذار در عرصۀ سیاسی و اجتماعی و دینی لبنان و منطقۀ خاورمیانه بدون هیچ پاسخ‌گویی منطقی و قانع‌کننده امری است شگفت و ناپذیرفتنی.

در این بیانیه آمده است: جنبش أمل که خود مولودِ زمان‌آگاهی و تیزبینیِ امام موسی صدر است، از آغاز این ماجراجوییِ قذافیِ معدوم تلاش خود را به کار بست تا رهبر فرافرقه‌ای شیعیان لبنان را از اسارت برهاند و به عرصۀ فعالیت خود بازگرداند.

 جنبش امل خاطرنشان کرد: حق آن بود که سران کشورهای اسلامی و مجامع بین‌المللی مدعی حقوق بشر اقداماتی چنان بکنند که مدت این اسارت به این عدد بهت‌آور نرسد. لذا مجموعۀ اقدامات صورت‌گرفته در خور شخصیت امام صدر نبوده است. به این دلیل ساده که او همچنان در بند است و چشم انتظار رهایی. باید امروز همه‌مان عزممان را جزم کنیم تا اسارتِ این سه همراه را پایان دهیم.

 در بیانیه این حزب لبنانی با اشاره به مصادف شدن ۹ شهریور امسال با عاشورای حسینی آمده است: امام صدر حق‌خواهی و عدالت‌گستری و ستم‌ستیزی را از مکتب آن پیشوای شهیدان آموخته بود. امیدواریم و از همۀ حق‌خواهان و عدالت‌گستران و در صدر همه از مسئولان جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم که با اقدامات خود این قصۀ رنج را زودتر ختم کنند.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!