۴۳۲۲
سه‌شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
تعداد بازدید : ۱۹۵
ورزشی فوتبال

تیتر یک خبر چرخشی

گلر پرسپولیس روی آنتن زنده صحبت‌های تندی علیه مدیریت پرسپولیس مطرح کرد که با واکنش مهدی رسول پناه مواجه شد.
به گزارش فراتیتر، بامداد امروز علیرضا بیرانوند با صحبت‌های تندش روی آنتن زنده علیه مدیریت باشگاه پرسپولیس و پس از آن روی خط آمدن رسول پناه و تبدیل شدن این مصاحبه به یک جنگ لفظی سرو صدای زیادی بپا کرد.

بیراوند در شروع صحبت‌هایش گفت: خداراشکر اینجا شرایط خوبی داشتم. طبق قوانینی که اینجا دارد ۱۴ روز در قرنطینه بودم و نتوانستم هفته اول در فهرست باشم، اما با تمریناتی که انجام دادم وارد فهرست داشتم. دوست دارم در شرایط بازی باشم و می‌دانم مردم هم این را دوست دارند و با تمریناتی که انجام می‌دهم این دور از دسترس نیست. در تعطیلات دو هفته‌ای فیفا دی هستیم و بعدش می‌‍توانم به ترکیب برسیم.

وی افزود: من اول قهرمانی را به هواداران پرسپولیس تبریک می‌گویم و این حقشان بود. شاید سال‌های سال این اتفاق برای هیچ تیمی نیفتد و من هم خداراشکر می‌کنم که سهم کوچکی در این قهرمانی‌های پرسپولیس دارم. از هواداران می‌خواهم به پرسپولیس کمک کنند و از آقای گل محمدی حمایت کنند و الان دستشان خالی است.

بیرانوند در ادامه گفت: دوست داشتم آقای رسول پناه پیش شما بود و پاسخ می‌داد. من دوست داشتم بعد از ۸ قهرمانی و صعود به فینال و رکورد‌های انفرادی و تیمی، اتفاقات خوبی برایم بیفتد و به من احترام بگذارند که من همچین چیزی را ندیدم. کسانی که الان در باشگاه هستند امیدوارم این را درک کنند. من وقتی قرار شد ۷۰۰ هزار دلار برای پرسپولیس بیاورم، یک میلیارد و پانصد به قراردادم اضافه کردند، اما نمی‌دانم حالا که آقای رسول پناه مدیرعامل شده، می‌گوید امضای انصاری فرد را قبول ندارم. می‌گوید برو شکایت کن، یعنی من در مقابل هواداران پرسپولیس قرار بگیرم در حالی که من با هواداران زندگی کنم. من این را به وکیلم سپردم، اما وقتی می‌توانند بدهند، چرا باید شکایت کنم؟

گلر سابق پرسپولیس افزود: چجوری به خودشان اجازه می‌دهند به خاطر شش بازی که نبودم، یک میلیارد و دویست (۲۵ درصد) از قراردادم کم کردند؟ من نامه دارم که شما به آنتورپ گفته اید بلیت را سریع‌تر حل کنید، چون ما به پول نیاز داریم. چطور وقتی به پول نیاز دارید و من را سریع‌تر فرستادید، از قراردادم کم می‌کنید؟ آقای گل محمدی گفت به خاطر پول دروازه بان یک من را رد کردند. من بعد از جام جهانی مگر دیوانه بودم که قراردادم را تمدید کنم، اما من دوست داشتم با پرسپولیس به اتفاقات بزرگ برسم و به قهرمانی آسیا برسم.

بیرانوند ادامه داد: یک مدیر مالی دارند که مدیرعامل و هیئت مدیره را قبول ندارد و یک چیز عجیب غریبی است و پشتش خیلی پر است. اگر بماند، ذهن بازیکنان را خراب می‌کند. آپشن در قراردادم هست برای قهرمانی لیگ و حذفی و سهمیه آسیا، اما می‌گوید سهمیه به شما تعلق نمی‌گیرد، چون قهرمان شده‌اید.

* رسول پناه درخواست می‌کند که وارد استودیو شود و حالت مصاحبه به مناظره تغییر می‌کند.

رسول پناه در ابتدای صحبت‌هایش گفت: ایشان قرارداد متممی با آقای انصاری فرد داشتند که در آن نوشته شده که باید در سازمان لیگ ثبت شود. من گفتم به تو کمک هم می‌کنم، اما رفتند در سازمان لیگ گفتند نمی‌شود ثبت کرد و من هم گفتم وقتی ثبت نشود امکان پرداخت نیست. کاری ندارم مقصر کیست، مهم این است که ثبت نشده بود و من نامه‌ای را هم به بازرسی زدم و گفت باید هیئت مدیره در جریان باشد که زمان آقای انصاری فرد ما اصلا در جریان نبودیم.

وی ادامه داد: من نگفتم ۶-۷ بازی پرداخت نمی‌شود، من گفتم عزیز ما هستی و این را حساب می‌کنیم و همه را پرداخت می‌کنیم.

بیرانوند در اینجا گفت: متمم ۱.۵ میلیارد که با من بستند، شما جزو هیئت مدیره بودید، آن را نبردید سازمان لیگ ثبت کنید، چون برایش برنامه داشتید. ۱۰ بار هم به وکیل من گفتند که بروید سازمان لیگ انجام دهید. آقای رسول پناه می‌گویند من در هیچ اتفاقی حضور نداشتم، استوکس و بیرانوند و... در حالی که عضو هیئت مدیره بودند. بعد این که من قرارداد داشتم، اما شما من را به زور فرستادید تا به پول برسید. همه آپشن‌ها را خط زدند و صفر نوشتند و حتی آپشن سهمیه آسیایی ۱۳۹۵ و ۱۳۹۷ را طبق قانون آقای دیناروند پرداخت نکردید که ایشان برای خودش یک مملکت است، نمی‌دانم چه کسی پشت اوست که علیه همه بازیکنان است؟

گلر سابق پرسپولیس گفت: آنتورپ گفته که می‌توانید به خاطر کرونا علیرضا بیرانوند را تا لیگ قهرمانان آسیا نگه داریم و من این را به آقای پیروانی گفتم، اما گفت نه آن‌ها باید یورو بریزند و ما پول نداریم در حالی که من قبول کردم با حقوق قبلی بازی کنم. چطور می‌گویید که قصد دارید از حقوق پایه من بردارید؟

رسول پناه در اینجا عنوان کرد: متمم را هیئت مدیره در جریان نبوده و آقای انصاری فرد نفر اول اجرایی بوده. نبردید این را در سازمان لیگ ثبت کنید، این را به هیئت مدیره نچسبانید. ما ۱۰ بار اصرار کردیم تا پایان فصل بمانید، اما پیشنهاد غیرعرف دادید و ایجنت خود را تغییر دادید و آنتورپ نامه علیه شما فرستاد. حتی ما به ایشان گفتیم وایسا گفت نمی‌خواهم و جدا از آن باید ۵۰ هزار یورو ماهیانه پرداخت کنید. ما اصلا خبر نداشتیم، اما ایشان خودسرانه کار را انجام می‌داد و به فرودگاه می‌رفت.

* فوتبال برتر در اینجا قصد داشت افشین پیروانی را هم روی خط بیاورد که او موبایلش را از دسترس خارج کرد.

بیرانوند گفت: من گفتم ۵۰ هزار یورو ماهیانه به من پرداخت کنید؟ پرسپولیس برای شما خیلی بزرگ است و نمی‌توانید آن را اداره کنید، من گفتم آنتورپ نامه زده و گفته بیرانوند را نگه دارید و ماهیانه ۴۱ هزار یورو پرداخت کنید، من گفتم قبول کنید و من اصلا این حقوق را نمی‌خواهم و طبق حقوق قبلی می‌گیرم.

رسول پناه پاسخ داد: ما نامه‌ای را به فیفا زدیم و گفتیم قرارداد تا ۱۱ تیر است و این برای قبل از کرونا بوده. برای بعدش فیفا گفت اگر با باشگاه مقصد توافق کنید بلامانع است. درست است که پول ایشان به درد ما خورد، اما حضور ایشان مهم‌تر بود. قرار بود ۲۵ اسفند تست پزشکی بدهد، اما کرونا به وجود آمد و آنتورپ دیگر در حال تهدید ما بود و زاویه پیدا کرده بود.

بیرانوند گفت: بعد از ۱۱ تیر وقتی دو بار رفتم فرودگاه و نشد، چرا نامه آنتورپ که گفت سخت علیرضا بیاید و همان جا بماند را قبول نکردید؟

رسول پناه: پس پول ما چه می‌شد؟

بیرانوند: آقا! آفرین! حالا که پولتان را گرفتید چرا پول من را کم کردید؟

رسول پناه: کم نکردیم!

بیرانوند: چرا دیگر کم کردید!

رسول پناه: شما عزیز ما هستید، اما ۸ بازی نکردید و باید برود در هیئت مدیره انجام شود.

بیرانوند گفت: می‌خواهم دو دقیقه جمع بندی کنم، آقای رسول پناه حرف خوبی زد که اگر می‌خواستیم توافق کنیم پول را نمی‌دادند. من حاضر بودم بمانم و تا آخر راه با پرسپولیس بروم و پولم را هم بگیرم. وقتی اینطور می‌گویید شما نقش داشتید در رفتن من. حالا که نقش داشتید و باعث شدید من بروم و توافق نکردید، چرا پول من را ندادید؟ من چه گناهی کردم که حقوقم را کم کردید؟ به عنوان یک هوادار می‌گویم، شما الان گفتید مهدی ترابی به خاطر خانواده قراردادش را فسخ کرده، مگر او خارجی است که به خاطر خانواده فسخ کند؟ سه ماه است که رسانه‌ها می‌گوید مهدی ترابی بست و رفت، اما شما نتوانستید جلویش را بگیرید! مگر مهدی می‌خواهد در بادران کرج بازی کند که قراردادش را فسخ کرده؟ آقای دیناروند اصلا هیچ کدام از هیئت مدیره پرسپولیس را قبول ندارد و من مطمئنم اگر باشد کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس را اذیت خواهد کرد. این حق علیرضا بیرانوند نبود که اینطور اذیتم کنید.

رسول پناه ادامه داد: آقای بیرانوند بگوید اصلا ۱.۵ را از کجا درآوردید؟ بند فسخ ۷۰۰ هزار دلاری در قراردادم بود. روزی که ما آمدیم گفتند که این قرارداد است و هرجا هم دنبال اصلش گشتیم پیدا نکردیم. ما شکل قانونی را کردیم و این قرارداد در سازمان لیگ ثبت نشد و من گفتم برو در کمیته انضباطی شکایت کن و ما بدون اعتراض پرداخت می‌کنیم. اگر می‌گویید جایگاه من پرسپولیس نیست، به خاطر این است که باج نمی‌دهم. ایشان آمد و گفت باید پرداخت کنید، اما من گفتم شما بهترین بازیکن من هستی، اما باید نحوه قانونی طی شود. ایشان از لحاظ احساساتی می‌گوید، باید تجلیل از ایشان می‌شد، اما ما روند قانونی را طی کردیم و نامه زدیم؛ همین.

بیرانوند: آقای رسول پناه عزیز. یک حرفی زدید و گفتید امضای انصاری فرد را قبول ندارم.

رسول پناه: نگفتم امضایش را قبول ندارم، گفتم هیئت مدیره در جریان نبوده.

بیرانوند: یعنی چی در جریان نبوده؟

رسول پناه: در جریان نبوده خب!

بیرانوند توضیح داد: ۱.۵ میلیارد تومان لطف آقای انصاری فرد بود و گفتند ما از تو خواهش می‌کنیم، چون نیم فصل دوم شرایط سخت می‌شود، سعی کن نرو و ۷۰۰ هزار دلار را سیو کنیم. او گفت من این را از خودم می‌گذارم روی قراردادم و یک متممی اضافه می‌شود. آقای رسول پناه عزیز بعد از جام جهانی قراردادی با من بستند که تمام آپشن‌های ۹۶-۹۷ به سال بعد انتقال پیدا کرد و این در سازمان لیگ و دفترخانه باشگاه ثبت شده. این توافقی است که بین من و باشگاه بوده.

رسول پناه گفت: خواهش می‌کنم متمم را نشان دهید، شکل تحریرش را ببینید همه چیز مشخص می‌شود. این را بیرانوند برداشته و برده. ما یک قابی را هم در آخرین تمرین برایش گرفتیم و آقایحیی و آقا افشین هم بودند، اما او نیامد.

بیرانوند: شب شما بخیر.

این مناظره عجیب و حیرت آور سرانجام در نزدیکی‌های ساعت ۳ بامداد به پایان رسید.
منبع: ایلنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!