۴۳۴۴
چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
تعداد بازدید : ۳۶
فرهنگ و هنر هنرهای تجسمی

تیتر یک خبر ویژه

ایران درودی، بانوی هنرمندی که این روزها در قرنطینه خانگی به سر می‌برد، ۱۱ شهریورماه ۸۴ ساله شد. او که هنوز هم همچون سال‌های جوانی بانشاط و پرانگیزه است، در روزهایی که جامعه کرونایی بر لبه تیغ ناامیدی و تلاش برای فردایی بهتر به سر می برد، باز هم نور می‌بیند و قلم‌مو به دست می‌گیرد و نقش عشق روی بوم‌های سفید می‌کشد.

به گزارش فراتیتر، ایران درودی، چهره‌ نام‌آشنایی در عرصه هنر و نقاشی است‌. بانویی که بیش از پیش به خالق این جهان هستی ایمان دارد و مهمترین آرزویش برای خودش و مردم ایران، نزدیک‌تر شدن به خالق هستی است. 

درودی، نقاش صاحب‌سبک، نویسنده و کارگردانی که بیش از ۶۰ سال است در عرصه‌ هنر معاصر ایران فعالیت دارد،  ۱۱ شهریور ۱۳۱۵ در مشهد به دنیا آمد. هنرمند نقاشی که از رنگ مشکی استفاده نمی‌کند و به کشیدن نور در آثارش شهرت دارد. 

پدرش خراسانی بود و مادرش قفقازی. در کودکی به همراه خانواده به اروپا سفر کرد و بعد از آغاز جنگ جهانی دوم به ایران بازگشتند و مدتی در مشهد زندگی و بعد به تهران مهاجرت کردند. 

درودی باز هم در سال‌های جوانی و البته این بار به انتخاب خودش و برای ادامه تحصیل در رشته نقاشی به پاریس رفت. او به شکل حرفه‌ای زندگی هنری خود را از همین دوران آغاز کرد و در واقع آن روزها سرآغاز داستانی بودند که هنوز هم با همان حال و هوا و با همان عشق به هنر و زندگی ادامه داد.  

ایران درودی در همه این سالها موفق به برگزاری نمایشگاه‌های متعددی در سراسر جهان شده است و البته فعالیت حرفه‌ای او در عرصه هنر فقط به برگزاری این نمایشگاه‌ها ختم نمی‌شود؛ بلکه ساخت برنامه‌های تلویزیونی در حوزه هنرهای تجسمی و تلاش برای آموزش هنر و تاریخ هنر نیز از دیگر تلاش‌های او در عرصه فرهنگ و هنر محسوب می‌شود. 

در ادامه می‌توانید برخی از آثار این هنرمند را تماشا کنید: 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!