۴۳۷۸
پنجشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۳
تعداد بازدید : ۱۵۳
مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز ۲۱ شهریور در شرایطی برگزار می‌شود که وزارت کشور پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا را به حوزه‌های انتخابیه ابلاغ کرده است.
به گزارش فراتیتر، مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۱۱ حوزه انتخابیه برگزار می‌شود که این حوزه‌ها شامل ۱- لنجان ۲- بیجار ۳- دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره ۴- سمیرم ۵- کرج، اشتهارد و فردیس ۶- اسلام‌آباد غرب و دالاهو ۷- کردکوی، ترکمن، بندر گز و گمیشان ۸- کرمانشاه ۹- اهواز، باوی و حمیدیه ۱۰- زنجان و طارم ۱۱- میانه می‌شود.

دو نامزدی که در مرحله اول انتخابات بیشترین رای را بدست آورده، اما به حد نصاب بیست درصد آرا نرسیدند، در این انتخابات شرکت می‌کنند. در این مرحله هر نامزدی که بیشترین رای را کسب کند، وارد مجلس شورای اسلامی می‌شود.

۲۲ نامزد در این انتخابات شرکت می‌کنند تا ۱۱ منتخب راهی مجلس شوند. بر اساس تقویم زمانی انتخابات، تبلیغات نامزد‌ها از امروز؛ پنجشنبه ۱۳ شهریورماه شروع و یک هفته ادامه می‌یابد.

ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه تبلیغات به پایان می‌رسد، براساس پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی، عمده فعالیت نامزد‌های انتخابات در فضای مجازی و شبکه‌های استانی خواهد بود و نامزد‌ها ستاد تبلیغاتی نخواهند داشت. نامزد‌ها می‌توانند با هماهنگی فرمانداران و بخشداران از ظرفیت‌هایی که شهرداران و دهیاران در شهر‌ها و روستا‌ها فراهم می‌کنند برای نصب آثار تبلیغی خود استفاده کنند.

آثار تبلیغاتی نامزد‌ها نباید بیش از ۵۰ در ۷۰ سانتی متر باشد. توزیع اقلام تبلیغاتی که بین مردم دست به دست می‌شود و باعث ابتلای مردم به ویروس کرونا می‌گردد ممنوع است و قطعاً جلوگیری خواهد شد. در شعب اخذ رای باید فاصله دو متری رعایت شود. مجریان شعب از قبل غربالگری می‌شوند. اولویت محل شعب در فضای باز است و شعب از قبل ضدعفونی می‌شود. رای دهندگان باید فواصل را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند. برگزاری هرگونه تجمع ممنوع است. اگر نامزدی رعایت نکند، از حضور در شبکه تلویزیونی استانی محروم می‌شود و حتی ممکن است به دستگاه قضایی معرفی شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!