۴۴۱۲
شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
تعداد بازدید : ۱۶
سیاسی خارجی

تیتر یک خبر چرخشی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گزارش‌های منتشر شده درباره موافقتش با فروش تسلیحات پیشرفته آمریکا به امارات را تکذیب کرد.

به گزارش فراتیتر،دبنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اخبار منتشر شده در رسانه‌ها درباره موافقت محرمانه وی با فروش تسلیحات نظامی پیشرفته آمریکا به امارات ازجمله جنگنده های نسل پنجم اف۳۵ را تکذیب و محکوم کرد.

در همین راستا، روزنامه عبری زبان تایمز آوو اسرائیل به نقل از دفتر نتانیاهو نوشت: تکرار "ادعاهای" اشتباه علیه بنیامین نتانیاهو باعث نمی‌شود که این ادعاها جلوه واقعی به خود بگیرند.

در بیانیه دفتر نتانیاهو آمده است: نتانیاهو در هیچ یک از مراحل مذاکرات با آمریکا که منجر به توافق "تاریخی" با امارات شد، موافقت اسرائیل با فروش تسلیحات نظامی پیشرفته به ابوظبی را اعلام نکرده است.

این بیانیه در پاسخ به گزارش روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد.

روزنامه نیویورک‌تایمز نوشت، بنیامین نتانیاهو در مذاکرات محرمانه با طرح دولت آمریکا برای فروش جنگنده‌های "اف۳۵" به امارات به عنوان یکی از نتایج عادی سازی روابط با اسرائیل موافقت کرده بود، اگرچه بعدا در اعلام عمومی با آن مخالفت کرد.

این روزنامه به نقل از منابع آگاه نوشت: نتانیاهو ابتدا در گفت‌وگوهای پشت درهای بسته نشان داده بود که مخالفتی با چنین معامله‌ای میان واشنگتن و ابوظبی ندارد اما پس از آن علناً با این معامله مخالفت کرد.

با این حال مقامات مطلع گفتند اظهارات علنی و عمومی نتانیاهو مبنی بر مخالفت با فروش اف۳۵ به امارات، دروغ است.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!