۴۴۱۸
شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
تعداد بازدید : ۲۲۷
اقتصادی ایران

تیتر یک خبر چرخشی

به رغم آنکه اواز ویژگی‌های فنی کراس اوور پتریوت را بویژه در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ وارد پروسه بروزرسانی کرده، اما نمای ظاهری آن از ۲۰۰۵ تا کنون تقریبا بدون تغییر بوده که باید آنرا به سلیقه یا بضاعت صنعت خودروی روسیه مرتبط دانست.

به گزارش فراتتیر، با محدودیت فعالیت خودروسازان بین المللی در بازار ایران، باردیگر صحبت از حضور محصولات صنعت خودروسازی روسیه در کشورمان مطرح شده و در این میان یکی از گزینه های اصلی برند اواز (UAZ) است. 

 

یکی از جذاب ترین یا بهتر بگوئیم بروزترین محصولات اواز پتریوت نام دارد که در طراحی آن تلاش زیادی شده تا از آن الگوی سنتی خشک و خشن خودروی روسی فاصله ایجاد شود و محصولی نزدیک تر به استانداردهای جهانی ارائه گردد.

از ۲۰۰۵

اواز پتریوت از سال ۲۰۰۵ تا کنون در اولیانوفسک روی خط تولید قرار دارد. پتریوت در کلاس پیکاپ و تریم‌های کاربردی ویژه حمل بار ارائه شده است. اما مدرن‌ترین آنرا باید کراس اوور جمع و جوری دانست که برابر با ۴۶۴۷ میلیمتر در طول، ۲۰۸۰ میلیمتر در عرض و ۱۹۰۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است.

در این محصول از پیشرانه‌های متنوعی با توجه به مدل استفاده شده که شامل نمونه‌های ۲.۷ لیتری بنزینی، ۲.۶ لیتری بنزینی، ۲.۳ لیتری دیزل و ۲.۲ لیتری دیزل می‌شود. اما در بخش جعبه دنده گزینه‌ها محدود به نمونه ۵ سرعته دستی بوده است.

به رغم آنکه اواز ویژگی‌های فنی کراس اوور پتریوت را بویژه در فاصله سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ وارد پروسه بروزرسانی کرده، اما نمای ظاهری آن از ۲۰۰۵ تا کنون تقریبا بدون تغییر بوده که باید آنرا به سلیقه یا بضاعت صنعت خودروی روسیه مرتبط دانست.

در ادامه این مطلب تصاویری از جدیدترین نسخه پتریوت که در سال ۲۰۱۹ رونمایی شده را مشاهده خواهید کرد.

نمای ظاهری

این نمونه در حالت استاندارد با رینگ‌های ۱۸ اینچی و جزئیات آفرودی مانند لاستیک‌های مخصوص، باربند سقف، پله کناری، چرخ جراثقال و ... ارائه می‌شود.

در رابطه با نمای ظاهری نیز که تصاویر گویای همه چیز است. اینجا با یک خودروی جعبه‌ای سر و کار داریم که به هیچ عنوان در حد محصولات موفق این کلاس طراحی، نیست.

همه چیز بسیار ساده است و تلاش شده تا بخشی از کمبود‌ها و نقایص آن با استفاده از چراغ اصلی جلو که ترکیبی از هالوژن و ال ایی دیی است، جبران شود. بامپر (سپر) عملا هیچ نکته جذابی ندارد و در حد محصولات ارزان قیمت بازار است.
 
 

در نمای جانبی هم هیچ رویدادی خلاقانه ای مشاهده نمی شود. الگوی سقف و ستون ها به شکل گیری پنجره هایی بزرگ منتج شده که ارتفاع زیاد خودرو را به چشم می آورد. ارتفاعی بلند که عرض محورها برای آن مقداری کم به نظر می رسد و این به مفهوم عدم تعادل و هندلینگ بسیار ضعیف پتریوت در پیچ های تند خواهد بود.

 
 

نمای عقب تصاویری از مدل های قدیمی پاجرو را در ذهن مخاطب تداعی می کند.

 
 
کابین

در این قسمت با یک محیط ساده روبرو می‌شویم که یک نمایشگر ۷ اینچی درمرکز کنسول جلو مهمترین رویداد آن محسوب می‌شود. از امکانات کابین می‌توان به سیستم تهویه ساده، ۶ اسپیکر، گرمکن صندلی‌های جلو و گرمکن آینه‌های کناری با تنظیم الکتریکی اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی مانند ترمز‌ای بی اس و ایی بی دیی، ایربگ راننده، سیستم پایداری الکترونیکی، سنسور پارک عقب، کروز کنترل و ... اشاره کرد.
 
 

پیشرانه

موتور انتخابی برای پتریوت در مقایسه با مدل قبلی ارتقا بروزرسانی مهمی را پشت سر گذاشته است. نمونه 4 سیلندر قدیمی طی 20 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسید که اینجا شاخص مذکور به 12.7 ثانیه کاهش یافته است.

میزان خروجی موتور 15 اسب بخار و گشتاور 13 پوندفوت با توجه به پیستون ها و سرسیلندر جدید بهبود یافته است.سیستم اگزوز جدید نیز نقش مهمی در کنترل دمای موتور دارد. با این تغییرات؛ پیشرانه 2.7 لیتری 4 سیلندر پتریوت برابر با 150 اسب خروجی و 173 پوندفوت گشتاور دارد. این مجموعه با یک جعبه دنده 5 سرعته دستی هماهنگ می شود. سامانه تمام چرخ محرک در این خودرو فعال است.

وزن خودرو برابر با 2124 کیلوگرم است و بیشینه سرعت نیز نیز برابر با 150 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

سیستم تعلیق در مقایسه با مدل قبلی بروزرسانی شده و این تغییرات بویژه در محور جلو بیشتر بوده است.

 
 

قیمت پایه مدل جدید در زمان عرضه 11667 دلار بود. مقایسه این خودرو با یکی از ارزانترین کراس اوورهای چینی یعنی اوشان سی او اس5 یا فیس لیفت سی اس35 بازار ایران، به سادگی نشان می دهد که پتریوت در تمامی زمینه ها ضعیف تر و دارای جذابیت کمتری است.

تصاویر بیشتر:

 
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!