۴۵۳۰
سه‌شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
تعداد بازدید : ۱۱۹
اجتماعی بهداشت

اخبار ویژه

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز(سه شنبه) ۵۳ مرکز بهداشتی، درمانی را در استان‌های خوزستان و فارس افتتاح کرد و گفت: امسال برای نخستین بار در تاریخ ایران ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی را افتتاح می‌کنیم.

به گزارش فراتیتر، سعید نمکی امروز در سومین آیین بهره برداری از پروژه های سلامت (پویش سراسری ره سلامت) که به صورت آنلاین از وزارت بهداشت، برگزار شد، ۴۸ واحد بهداشتی، درمانی، آزمایشگاهی و اقامتی را در استان خوزستان، تکمیل سه پروژه بیمارستانی را در شهرهای خفر، استهبان و آباده استان فارس و دو پروژه بهداشتی و درمانی را در جهرم افتتاح کرد.

وزیر بهداشت گفت: امسال همزمان با فشار تحریم ها و اپیدمی کرونا بی نظیرترین و طلایی ترین سال در توسعه مراکز بهداشتی و درمانی در کشور است و برای اولین بار در تاریخ ایران ۱۰ هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی در قالب ۱۴۰۰ پروژه شامل دو هزار تخت آی سی یو را تا ۱۲ فروردین افتتاح و به مردم شریف ایران تقدیم می کنیم.

نمکی در مراسم افتتاح ۴۸ پروژه بهداشتی، درمانی استان خوزستان گفت: خوزستان خاک مقدسی است که همه ما به آن مدیونیم و هر چه برای این استان انجام دهیم پاسخ فداکاری های مردم این استان نیست.

وی گفت: همکاران من در مراکز بهداشتی و درمانی استان خوزستان با جانفشانی و توانفرسایی توانستند هجمه سنگین کرونا را در اهواز، آبادان، شادگان، دزفول و شوشتر و سایر شهرهای استان خوزستان در اوج شیوع کرونا مدیریت کردند و نشان دادند که یک خوزستانی از هر قومی پشت در بیمارستان متوقف نشد و هیچ دلخوری در دریافت خدمات در این استان شاهد نبودیم.از همین جا از همه کادر پزشکی، پرستاران، کادر بیمارستانی که در این ایام فداکاری کردند قدردانی می کنم. ما ملت امام حسین (ع) هستیم، در برابر هر هجمه ای می ایستیم و تاریخ را می سازیم.

نمکی در مراسم افتتاح و تکمیل سه بیمارستان در شهرهای خرامه، استهبان و آباده نیز از مدیریت اپیدمی کووید۱۹ در استان فارس قدردانی کرد و گفت: امیدواریم همدلی و وفاق را بیشتر کنیم تا هم کرونا را مهار و مدیریت کنیم و هم طلایی ترین سال توسعه زیرساختهای سلامت را رقم بزنیم.

وی همچنین به طور جداگانه در مراسم بهره برداری بیمارستان خاتم الانبیا جهرم نیز اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی این شهر را نیز افتتاح کند.

سید کامل تقوی نژاد، معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت نیز در این مراسم از افتتاح و تکمیل ۵۳ پروژه بهداشتی، درمانی و آموزشی از جمله تعدادی بیمارستان، کلینیک ویژه، مراکز جامع سلامت، آزمایشگاه و منازل اقامت پزشکان خبر داد که امروز با ۲۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در ۴۰ هزار و ۱۳۱ مترمربع فضای فیزیکی در سومین مرحله پویش ره سلامت در دانشگاههای علوم پزشکی اهواز، شیراز و جهرم به بهره برداری رسید.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!