۴۶۵۲
شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
تعداد بازدید : ۱۹۶
اجتماعی خانواده

اخبار ویژه

مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح جزئیات پرداخت وام های قرض الحسنه به بازنشستگان نیروهای مسلح را اعلام کرد.

به گزارش فراتیتر، غلامرضا رحیمی در این باره اظهار کرد: تسهیلات متنوعی در ساتا به بازنشستگان اعطا می شود.

وی افزود: در حوزه معیشتی، توانمندسازی، تعاونی، کمک هزینه ازدواج فرزندان یا خرید جهیزیه از این جمله است. کمک هزینه ازدواج ۱۰ میلیون تومان است. 

 

پرداخت تسهیلات بدون سود 

 

مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح درباره اعطای وام به تعاونی ها گفت: در هرنقطه ای تعدادی بازنشسته دور همدیگر جمع شوند و تعاونی تشکیل دهند، سازمان تامین اجتماعی از آنها حمایت می کند. وام اشتغال و کارآفرینی نیز از جمله دیگر تسهیلات است که اعتبار آن از ۲۳ میلیارد به ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

رحیمی ادامه داد: وام حمایتی از خود بازنشسته، تسهیلات خدمات زیارتی و عتبات، کمک بلاعوض و مهمانان ویژه نیز برای بازنشستگان درنظر گرفته شده و امکان دریافت آن بر حسب شرایط وجود دارد.

وی با بیان اینکه سال گذشته سازمان بازنشستگی و موسسه توانمندسازی در مجموع نزدیک به ۱۰۰۰ میلیارد تومان به صورت رندوم و پنج میلیون تومان به ازای هر نفر به حساب بازنشستگان واریز کرد و ۲۰۰ هزار نفر از آن بهره مند شدند گفت: امسال این مبلغ به ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح افزود: این تعداد تسهیلات در موسسه توانمندسازی و سابا متنوع است، سود ندارد و تنها در قالب کارمزد مبلغی کسر می شود. علاوه بر این چون تضمین پرداخت وام، حقوق خود بازنشسته است معمولا مشکلی در پرداخت ها وجود ندارد و پشت نوبتی به آن معنا نداریم.

 

کسر هزینه اقامت در اماکن سفری در اقساط ۱۵ ماهه

 

رحیمی با اشاره به کمک هزینه سفر نیز گفت: هزینه اقامت در اماکن در اقساط ۱۵ ماهه و با قیمت تمام شده از حقوق بازنشستگان کسر می شود. چهارمین رتبه را در حوزه گردشگری از حیث تعداد اماکن و تخت ها داریم. علاوه بر این ۱۱۵ قرارداد با هتل های مختلف در سطح کشور منعقد کرده ایم.

وی افزود: هفت مجموعه بزرگ اقامتی داریم که قابلیت پوشش و ساماندهی ۲۰۰ هزار نفر را طی یک سال دارند و بازنشسته و اعضای خانواده می توانند از آن استفاده کنند. البته برای معسرین و جانبازان، اقامت افتخاری در نظر گرفته شده و سه روز از یک هفته را بدون هزینه در اماکن اقامت می کنند.

مدیرعامل مؤسسه توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح با بیان اینکه البته در دوران کرونا قرار داریم و تا زمانی که مجوز ندهند نمی توانیم پذیرش داشته باشیم اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون تقریبا اماکن بسته هستند و در این مدت در حال بازسازی هتل ها و مجموعه ها هستیم.

به گفته وی، موسسه توانمندسازی در چهار واژه مهارت، آموزش، توانمندسازی و انگیزه خلاصه می شود و هدف این مجموعه توانمندکردن بازنشسته و خانواده آنهاست.  

منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

مرگ که فقط مال همسایه نیست!